Centrum Badania Opinii Społecznej przeprowadziło badanie, które miało wskazać ile pieniędzy potrzebuje Polak aby przeżyć miesiąc w kraju. Przeżyć miesiąc = mieszkać, jeść, funkcjonować w społeczeństwie. W wyliczeniu zobaczyć można kwoty dotyczące podstawowego, średniego i dobrej jakości życia. Trzeba przyznać, że te wyniki zaskakują. Kliknij w zdjęcie, aby uruchomić raport.


Czytaj także

Komentarze (83)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Urszula (gość)

Piszę to świadectwo, ponieważ jestem naprawdę wdzięczny za to, co zrobił dla mnie i mojej rodziny Theodore, kiedy myślałem, że nie ma nadziei, że on przyszedł i sprawił, że moja rodzina znów będzie żyła, pożyczając nam pożyczkę po bardzo niskim oprocentowaniu 2%. Cóż, szukałem pożyczki, by uregulować swoje długi za ostatnie trzy miesiące, gdy tylko poznałem oszustwo i wziąłem pieniądze, dopóki w końcu nie spotkałem Boga wysłanego Pożyczkodawcy. Nigdy nie sądziłem, że w Internecie wciąż istnieją szczerzy pożyczkodawcy, ale ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu dostałem pożyczkę, nie marnując zbyt wiele czasu, więc jeśli jesteś tam, szukając pożyczki w jakiejkolwiek kwocie, radziłbym ci wysłać e-mail (theodorejamesonfinance@gmail.com) i być wolnym od oszustw internetowych. dzięki ... Urszula z Łodzi Polska.

gosc (gość) (taka prawda)

Prawdziwku od prawdy, czy wczesniej, za POPSL i innych zlodziei zylo ci sie lepiej ? Bo mnie nie. Podziekuj tym ktorzy Polske za darmo sprzedali, szczegolnie tym, ktorym azylu udzielila Adolfina w Parlamencie Europejskim, ktorzy bezkarni za swoje niecne czyny nadal sprzedaja i pluja na Polske.Oni tez sie wyzywiali osmiorniczkami i nadal wyzywiaja, ch d i kamieni kupa razem z toba UBywatelu.POlicz nagody, afery i przekrety POprzednikow, te 75 000 to wszystko co ci wali na leb ?

Dramat (gość)

w którym kraju:

45% mieszkańców jest zdania, że: „Jeśli wiadomo, że dziecko urodzi się niepełnosprawne, to lepiej zdecydować się na aborcję”,

41% twierdzi, że: „Rodzenie dzieci ze zdiagnozowanymi wadami genetycznymi to głupota.”,

38% wyraża opinię, że: „Aborcja płodów z wadami genetycznymi powinna być obowiązkowa.”,

30% zgadza się, że: „Ludzie chorzy na choroby uwarunkowane genetycznie powinni być poddawani obowiązkowej sterylizacji (ubezpłodnieniu).",

26% sądzi, że: "Rodziny, które podjęły decyzję o urodzeniu dziecka ze zdiagnozowanymi wadami genetycznymi, mimo że mogły skorzystać z aborcji, nie powinny otrzymywać pomocy od państwa.”,

26% uważa, że: „Państwo powinno bardziej dbać o ludzi zdrowych niż niepełnosprawnych”.

Czy uwierzą Państwo, jeśli powiem, że tym krajem jest Polska? Tak, mnie również było trudno, ale niestety nie jest to pomyłka.

Przemysław (gość)

Te wszystkie partie okrada nas z wypłat a ludzie głosują na nich po prostu wstyd. PiS, PO, PSL itd powinno się po zamykać ich wszystkich. A 500+ i inne podobne powinno się zlikwidować, zmniejszyć podatki i zlikwidować składki itd, bo z emerytury gówno się dostaje. Składka na ubezpieczenie emerytalne 9,76% 244,10 zł
Składka na ubezpieczenie rentowe 1,5% 37,52 zł
Składka na dobrowolne ubezpieczenie chorobowe 2,45% 61,28 zł
Razem składki ZUS 342,89 zł
Koszty uzyskania 111,25 zł
Podstawa opodatkowania 2 046,86 zł
Zaliczka na podatek 155,00 zł
Podstawa do ubezpieczenia zdrowotnego 2 158,11 zł
Ubezpieczenie zdrowotne 7,75% 167,25 zł
Ubezpieczenie zdrowotne 9,00% 194,23 zł
Podatek do US 18% 322,10 zł
Całkowity koszty pracodawcy 3 019,71
Wartość umowy brutto 2 501,00
Do wypłaty netto 1 808,88

Dobromił (gość)

Kawał.
Młody Polak pyta: Panie Boże, kiedy moja rodzina będzie żyć w dostatku i będziemy mieć dużo pieniędzy?
Synu jak będziesz całe życie tak ciężko pracował jak dziś oraz żył bardzo skromnie, to przed emeryturą to się stanie. Szczęśliwy Polak jeszcze bardziej intensywnie zaczął pracować.

Młody emigrant z Afryki pyta: Allachu, kiedy moja rodzina będzie żyć w dostatku i będziemy mieć dużo pieniędzy?
Jeśli nadal nie będziesz chciał pracować a utrzymywać się będziesz tylko z zasiłku, to twój wnuk na starość będzie bogaty. Imigrant zapłakał nad swym losem.

Donald zapytał: Panie Boże, kiedy moja rodzina będzie żyć w dostatku i będziemy mieć dużo pieniędzy?
Pan Bóg załamał ręce i gorzko zapłakał. Donaldzie, otrzymałeś największe zaszczyty tego świata, byłeś premierem w państwie bardzo pracowitych i oszczędnych ludzi, dostałeś tytuł Słońce Peru a dzisiaj tytułują cię królem Europy. Oszukałeś swych przyjaciół, na licznych aferach finansowych dorobiłeś się olbrzymiego majątku, zdradziłeś swój wierny lud i dzisiaj zarabiasz w Brukseli 35 tys. EURO na m-c, a tobie wciąż jeszcze jest mało?!
Idź precz z mych oczu podły niewdzięczniku!

Gdańszczanin (gość)

Ostatnia szansa dla Polski to Ruch 11 Listopada i inne ruchy narodowe. W rachube wchodzi jeszcze partia Macierewicz-Rydzyk. PiS i opozycja lewacka to zaglada i grabarze Polski.

Historyk (gość)

POPSLSLD to zlodzieje i zdrajcy to nie ulega watpliwosci ale tymczasem Duda, Morawiecki i Kaczynski z milczacymi biskupami wyprzedaja Polske. Wlasnie oddaja kopalnie Krupinski warta 3 biliony za 1/5000 wartosci podejrzanej firmie zagranicznej. Jednoczesnie chca stawiac elektrownie atomowe za 70 mld podczas gdy z naszego wegla mozna robic metoda podziemnego zgazowania gaz ziemny i wodor w ilosciach jakimi moglibysmy zaopatrzyc cala Europe!

goość (gość) (FRED)

Fred to nie on za dużo dostaje tylko my za mało o jakieś 3000 zł ( plus te 1500 ) .
A pensje burmistrzów jak wysokie są i za te nas zadłużanie i do tego księgowość kreatywna .

A ilu żydków jest w rządzie i uprawiają z kolesiami lichwę ( ta lichwa i jej znaczenie dla poddanych Watykanu którzy ich doją aż do śmierci )