Przepiękne wieńce dożynkowe, setki osób w barwnym korowodzie, śpiewy, tańce i wspaniała pogoda. Tak w skrócie można podsumować Dożynki Gminne, które w minioną niedzielę odbyły się w Jugowie.

Uroczystości rozpoczęła msza św. w kościele św. Katarzyny, podczas której poświęcone zostało ziarno, wieńce dożynkowe oraz dary złożone przez zaproszonych gości. Następnie barwny korowód, liczący kilkaset osób, przeszedł ulicami Jugowa do Parku Nadleśnictwa, gdzie na dużej scenie, kontynuowany był ceremoniał dożynkowy. Gospodarze imprezy w osobach starosty i starościny dożynek (Tadeusz Wełyczko z Jugowa oraz Aniela Pulit z Krajanowa) w towarzystwie sołtysów Jugowa i Przygórza (Danuta Hryckiewicz i Antoni Pukała) oraz Wójta Gminy Nowa Ruda Sławomira Karwowskiego, podzielili poświęcony chleb i ziarno, rozdając plony rolnikom gminy Nowa Ruda oraz zaproszonym gościom. Trzynaście przepięknych wieńców dożynkowych zgromadzonych przed sceną, przygotowanych przez Koła Gospodyń Wiejskich gminy Nowa Ruda oraz 3 sołectwa (Koszyn, Nowa Wieś oraz Świerki), poddanych zostało obrządkowi tzw. ośpiewania. Następnie głos zabrali zaproszeni oficjele, wśród których nie zabrakło parlamentarzystów (Jakub Szulc, Monika Wielichowska, Stanisław Jurcewicz, Katarzyna Mrzygłocka) oraz przedstawicieli Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, włodarzy zaprzyjaźnionych jednostek samorządowych oraz szefów służb mundurowych. Około godziny 18 na scenie zaprezentował się Dziecięcy Zespół Folklorystyczny "Mali Hopowianie" z Somonina oraz Zespół Ludowy "Olszaniacy" z gminy Strzegom. Nie lada atrakcją był godzinny występ Orkiestry Policyjnej działającej przy Komendzie Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, który spotkał się z bardzo dobrym przyjęciem publiczności. O godzinie 20 na scenie pojawili się artyści związani w Karczmą Piwną Gwarków Noworudzkich, którzy zaprezentowali godzinny "Karczemny Koncert Życzeń". Ta część programu artystycznego spotkała się z bardzo żywą reakcją publiczności, która została porwana do tańca i wspólnej biesiady. Muzycznym zakończeniem tego niezwykle pogodnego i ciepłego wieczoru był występ grupy ABC z Bożkowa, który zakończył się kilka minut po godzinie 22. Podsumowując tegoroczne Dożynki Gminne w Jugowie, śmiało można stwierdzić że zarówno organizacja, frekwencja jak i aura, stały na najwyższym poziomie. Oczywiście tego typu impreza nie odbyłaby się gdyby nie organizatorzy i sponsorzy, którym chcieliśmy w tym miejscu gorąco podziękować:
Organizatorzy:
Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda
Wójt Gminy Nowa Ruda
Sołectwo Jugów
Sołectwo Przygórze
Parafia św. Katarzyny w Jugowie
Ochotnicza Straż Pożarna w Jugowie
Straż Gminna

Sponsorzy:
Zakład Produkcji Automatyki Sieciowej w Przygórzu
Kopalnie Surowców Skalnych w Bartnicy
Bank Zachodni WBK S.A. / oddział w Nowej Rudzie
Spółdzielcza Kasa Oszczędnościowo-Kredytowa w Nowej Rudzie
Gospodarczy Bank Spółdzielczy w Radkowie
Centrum Rekreacyjno-Konferencyjne "Harenda" w Ludwikowicach Kłodzkich
Sklep eLDe - Firma "Troll" w Nowej Rudzie
Kompleks Wyciągów Narciarskich "Górnik" w Sokolcu
Noworudzkie Usługi Komunalne
Event 4x4 Off-Road w Nowej Rudzie
Agroturystyka "Chata Ale Lipa" w Jugowie
Nad bezpieczeństwem uczestników imprezy czuwała Agencja Ochrony Osób i Mienia K2 z Nowej Rudy oraz Centrum Medycze "Salus" z Kłodzka.

Centrum Kultury Gminy Nowa Ruda

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!