Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Światowy bestseller "Dzieci cienie: Wśród ukrytych. Wśród oszustów" autorstwa Margaret Peterson Haddix, ukaże się 5 października na polskim rynku.

"Dzieci cienie" to seria siedmiu książek - poruszająca antyutopia o nielegalnych dzieciach w totalitarnym społeczeństwie. Na świecie sprzedano już ponad pięć milionów egzemplarzy tych książek, a pierwsze z nich trafią na nasz rynek już w na początku października.

W Polsce pierwszy oraz drugi tom bestsellerowej serii „Dzieci Cienie” pojawi się w jednym woluminie.

PRZECZYTAJ FRAGMENTY KSIĄŻKI

Oto zapowiedź książki:
Niedaleka przyszłość, na światem ciąży widmo głodu. Rząd ustanawia Prawo Populacyjne, które zakazuje rodzinom posiadania więcej niż dwojga dzieci, jednak niektórzy ukrywają przed światem nielegalnych potomków. Jednym z dzieci pozbawionych przez rząd prawa do istnienia, jest Luke Garner, trzeci syn ubogiej, żyjącej na wsi, rodziny. Wychowany w izolacji, skazany na życie w cieniu, chłopak nie ma styczności z zewnętrznym światem aż do dnia, w którym odkrywa, że w położonym nieopodal domu dobrze sytuowanej rodziny, mieszka ktoś podobny do niego.

W przeciwieństwie do Luke’a, Jennifer znakomicie orientuje się w zewnętrznym świecie. Za pośrednictwem sieci utrzymuje kontakt z innymi nielegalnymi dziećmi, które, podobnie jak ona, marzą o zmianach, o normalnym codziennym życiu. Totalitarne społeczeństwo nie zna miłosierdzia dla niepokornych – czy zakrojone na szeroką skalę plany Jennifer mają jakąkolwiek szansę w starciu z rzeczywistością? A może zorganizowana siatka trzecich dzieci znajduje się pod całkowitą kontrolą rządu?

Wiadomości

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Agnieszka (gość)

Książka jest rewelacyjna :)
http://kochamksiazki.pl/2011/10/02/margaret-peterson-haddix-dzieci-cienie-wsrod-ukrytych/