Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Pod koniec minionego roku Urząd Gminy Kłodzko rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (zmieszanych, selektywnie zebranych i gabarytowych) z terenu gminy.

FBSerwis SA, polska firma realizująca kompleksowe usługi infrastrukturalne, przez najbliższe cztery lata będzie odbierać i zagospodarowywać odpady komunalne z terenu całej gminy Kłodzko. Dzięki należącej do FBSerwis Dolny Śląsk nowoczesnej regionalnej instalacji do przetwarzania odpadów (RIPOK) w Ścinawce Dolnej zapewniona jest terminowość i logistyczna płynność całego procesu.

Pod koniec minionego roku Urząd Gminy Kłodzko rozstrzygnął przetarg na odbiór i zagospodarowanie odpadów komunalnych (zmieszanych, selektywnie zebranych i gabarytowych) z terenu gminy. Zwycięską ofertę przedstawiło konsorcjum firm FBSerwis, Cespa S.A. oraz Tempo sp. z o.o., które uzyskało najwyższą ilość punktów. Umowa obowiązuje od stycznia 2016 roku przez najbliższe cztery lata. Wartość kontraktu to ponad 5,4 mln zł.

- W ramach umowy odbieramy odpady zmieszane, selektywnie zbierane, gabarytowe, dostarczamy worki, pojemniki i stojaki na worki do selektywnej zbiórki. Szacujemy, że w ciągu najbliższych czterech lat zbierzemy 13,5 tys. ton odpadów. To dla naszej firmy ważny kontrakt zarówno ze względu na obszar i ilość odbiorców, jak i na fakt, że będziemy działać w regionie, w którym funkcjonuje nasza instalacja do przetwarzania odpadów – mówi Sebastian Howański, dyrektor zakładu w Ścinawce Dolnej należącego do FBSerwis Dolny Śląsk, spółki zależnej FBSerwis S.A.

Gmina Kłodzko jest rozległa – obejmuje 35 sołectw i ok. 17 tys. osób mieszkających głównie w zabudowie jednorodzinnej i zagrodowej. To za każdym razem blisko 500 km do pokonania w specyficznym, górskim terenie, często z wąskimi drogami i podjazdami, po których mogą poruszać się śmieciarki o małych gabarytach. Dlatego FBSerwis współpracuje w zakresie odbioru odpadów z podwykonawcą, którym jest „Eko-Tim” z Krosnowic.

Wszystkie zebrane odpady trafiają do regionalnej instalacji przetwarzania odpadów (RIPOK) w Ścinawce Dolnej. Moce przerobowe instalacji mechanicznej wynoszą 90 tys. ton, a biologicznej – prawie 35 tys. ton odpadów, z których część poddawana jest biostabilizacji i następnie bezpiecznemu składowaniu, a z reszty w procesie sortowania wyodrębniane są surowce wtórne.

- Instalacja FBSerwis Dolny Śląsk, znajdująca się w Ścinawce Dolnej, to nowoczesny zakład zagospodarowywania odpadów. Została tak skonfigurowana, aby zmaksymalizować proces recyklingu i jednocześnie zminimalizować masę składowanych odpadów w jednym ciągu technologicznym. Dzięki podpisanej umowie gmina Kłodzko ma zapewniony wygodny i profesjonalny odbiór oraz zgodne z prawem zagospodarowanie odpadów komunalnych w ramach jednej grupy kapitałowej – podkreśla Wojciech Smołka, członek zarządu FBSerwis S.A., dyrektor Dywizji Usługi Środowiskowe i prezes zarządu FBSerwis Dolny Śląsk Sp. z o.o.

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

Więcej na temat: