Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

2 listopada, nakładem wydawnictwa Demart, ukaże się niezwykła relacja dotycząca zdobycia najwyższego szczytu obu Ameryk przez niewidomego Łukasza Żelechowskiego i Piotra Pogona, który od 20 lat zmaga się z chorobą nowotworową i ma usunięte płuco.

Aconcagua (6962 m n.p.m.), ze względu na trudne warunki atmosferyczne uważana jest za kluczowy etap przygotowania przed próbą zdobycia Mount Everestu. Na
Aconcaguę wchodzi tylko 30 procent wspinaczy, a co roku zdarza się kilka wypadków śmiertelnych.

Książka ta to swoisty dziennik Łukasza, który opisuje nie tylko zmagania z Wielką Górą, ale też problemy z nizin, z pracą zawodową, z przełamywaniem barier. Mówi o przyjaźni i zaufaniu oraz o tym, że warto czasem zatrzymać się, by dostrzec obok drugiego człowieka. Opowiada o świecie, w którym obrazy są zastąpione dźwiękiem, zapachem i dotykiem.

W książce czytelnik znajdzie momenty zarówno dramatyczne, jak i zabawne. Przekona się, że na pewno warto marzyć i dążyć do realizacji swoich pragnień.

Jest to niewątpliwie jedna z ważniejszych książek. Dlaczego osoba niewidoma wspina się na tak wysokie góry? W jaki sposób technicznie jest w stanie zdobyć szczyt? Jak osoba bez płuca radzi sobie na wysokości prawie 7 tys metrów, gdzie brakuje tlenu?

Dlaczego Piotr i Łukasz chcą zdobyć Koronę Ziemi, czyli najwyższe szczyty wszystkich kontynentów? Jak udało się zorganizować wyprawę, zdobyć na nią środki i znaleźć osoby, które z nimi pójdą? Jak to się stało, że szczyt zdobyli w trójkę, a czwarty wspinacz (szef wyprawy) został w bazie?

Przeczytaj pełen opis książki

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!