(© Fot. Marcin Oliva Soto)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

O to, żeby tak właśnie było zadbają jeleniogórscy policjanci, którzy zaczynają coroczną akcję "Bezpieczna droga do szkoły".

W okolicach szkół policjanci sprawdzili już prawidłowość oznakowania i sprawność wszystkich urządzeń. Nie stwierdzono przy tym żadnych nieprawidłowości.

1 września w rejonach szkół (głównie podstawowych i gimnazjów) nad bezpieczeństwem będzie czuwało wielu umundurowanych policjantów. Prowadzone będę też kontrole autobusów, które dowożą dzieci i młodzież na zajęcia. Sprawdzony zostanie stan techniczny pojazdów, trzeźwość kierowców i to, czy przestrzegają oni zasada bezpieczeństwa na drodze.

Poza tym już w pierwszych dniach nauki policja ruszy do samych szkół, gdzie będzie rozmawiała z uczniami i uczulała je na bezpieczeństwo na drodze. Akcja będzie trwała przez cały wrzesień.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!