Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud pokonali u siebie 74:62 Polonię Bytom

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych wygrali w hali Aqua-Zdroju 74:62 z Polonią Bytom. Najwięcej punktów dla wałbrzyszan (24) zdobył Rafał Niesobski

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych wygrali w hali Aqua-Zdroju 74:62 z Polonią Bytom. Nie było to jednak łatwe zwycięstwo. Po pierwszej kwarcie wałbrzyszanie prowadzili 16:10. W drugiej goście zmobilizowali się, i trwała zacięta walka. W efekcie skończyło się na remisie 18:18 i przed zmianą stron ekipa trenera Arkadiusza Chlebdy wygrywała 34:28.
Można było mieć obawy co będzie dalej, bo Polonia w długiej przerwie miała czas na skorygowanie taktyki. To potwierdziło się na początku trzeciej części gry, kiedy goście doprowadzili do remisu 38:38, a chwilę później wyszli nawet na prowadzenie 44:43. Zrobiło się nerwowo. Na szczęście drużynę z Bytomia „uspokoił” Rafał Niesobski, który serią celnych rzutów odbudował przewagę Górnika. Wałbrzyszanie nie dali już sobie odebrać zwycięstwa.

Górnik Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych - KK Polonia Bytom 74:62 (16:10, 18:18, 20:18, 20:16)

Górnik Trans.eu TWS Mazbud: Niesobski 24, Niedźwiedzki 17, Glapiński 9, Stochmiałek 9, Ratajczak 5, Iwański 4, Adranowicz 3, Józefowicz 3, Krzymiński 0, Myślak 0.