Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych wygrali w Rawiczu, Doral Zetkama Nysa pokonał Śląsk

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają w bieżącym sezonie na koncie cztery mecze i cztery zwycięstwa. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy pokonuje kolejnych rywali w bardzo przekonujący sposób i jest liderem tabeli. W ostatniej kolejce wałbrzyszanie wygrali na wyjeździe 89:71 z RKKS-em Rawią Rawag Rawicz.

Koszykarze Górnika Trans.eu TWS Mazbud Wałbrzych mają w bieżącym sezonie na koncie cztery mecze i cztery zwycięstwa. Beniaminek II ligi spisuje się rewelacyjnie. Zespół trenera Arkadiusza Chlebdy pokonuje kolejnych rywali w bardzo przekonujący sposób i jest liderem tabeli. W ostatniej kolejce wałbrzyszanie wygrali na wyjeździe 89:71 (24:20, 19:10, 21:17, 25:24) z zespołem RKKS Rawia Rawag Rawicz. Był to właściwie mecz bez historii. Górnik Trans.eu TWS Mazbud poza kilkoma pierwszymi minutami prowadził cały czas i spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku. Goście wygrali pierwszą kwartę 24:20 a kolejną 19:10. Przed zmianą stron prowadzili zatem wyraźnie 43:30. W drugiej połowie spotkania obraz gry wyglądał podobnie i przewaga Górnika Trans.eu TWS Mazbud momentami przekraczała 20 punktów. Trener Chlebda w końcówce meczu dał zatem więcej pograć rezerwowym zawodnikom.
Punkty dla naszego zespołu zdobyli w Rawiczu: Niesobski 18, Niedźwiedzki 16, Iwański 11, Glapiński 10, Myślak 10, Józefowicz 9, Ratajczak 7, Rzeszowski 3, Suchodolski 3, Krzymiński 2.
Swój ostatni mecz wygrali też koszykarze Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko. Zespół trenera Marcina Radomskiego pokonał we własnej hali 86:77 (19:17, 28:19, 22:21, 17:20) Exact Systems Śląsk Wrocław. W Kłodzku po pierwszej połowie było 47:36 dla dobrze prezentujących się gospodarzy, którzy nie oddali już prowadzenia. Punkty dla Dorala Zetkamy Nysy zdobyli: Bartkowiak 20, Kuciak 19, Wojciechowski 13, Radwański 11, Kowalski 10, Weiss 7, Płatek 6, Krupiński 0.
Zespół trenera Radomskiego podobnie jak ekipa z Wałbrzycha ma obecnie na koncie komplet zwycięstw, rozegrał jednak o jeden mecz mniej.
Teraz Doral Zetkama Nysa zagra w sobotę, 25 października o godz. 17 na wyjeździe z silną drużyną o nazwie Biofarm Basket Suchy Las. Koszykarze z Wałbrzycha zagrają w sobotę o godz. 19 w hali Aqua-Zdroju z zespołem BC Obra Kościan