Łukasz Dziądziak wygrał bieg na 130 km

Bartosz Ogrodnik
Łukasz Dziądziak zwyciężył w biegu na 130 km
Łukasz Dziądziak zwyciężył w biegu na 130 km użyczone
W kilku miejscowościach powiatu kłodzkiego trwa Dolnośląski Festiwal Biegów Górskich. Przed uczestnikami wiele wyczerpujących startów. Trasę Super Trail pokonała już część zawodników. Zwyciężył Łukasz Dziądziak z Oławy.

Dystans Super Trail (130 km) do godz. 9 w piątek pokonało trzech biegaczy:

1. Łukasz DZIĄDZIAK (Oława)- czas 14 h 19 min 36 s
2. Michał JOCHYMEK (Lubawka) - 14 h 23 min 34,3 s
3. Rafał BOSIANEK (Piła) - 15 h 19 min 26,9 s

Na najcięższym dystansie Biegu 7 Szczytów (240 km) rywalizacja jeszcze trwa. Na ostatnim punkcie pomiaru czasu przed metą prowadził Sebastian Białobrzeski z Poznania i wszystko wskazuje na to, iż to ten zawodnik zwycięży. W tym biegu udział bierze także Mateusz Czechowicz z Nowej Rudy.

Przed zawodnikami do rozegrania jeszcze biegi: K-B-L (na 110 km), Ultra (65 km), Złoty Maraton (43 km) oraz Złoty Półmaraton (21 km).