(© Galeria Victoria)

Mecz Ekstraligi Boksu Olimpijskiego już w sobotę 16 czerwca w wałbrzyskiej Galerii Victoria

Ekstraliga Boksu Olimpijskiego zawita do Wałbrzycha w sobotę 16 czerwca. Mecz Dolnego Śląska z Wielkopolską odbędzie się o godz. 18 w Galerii Victoria.
– To będzie bardzo interesujące wydarzenie. Atrakcyjna oprawa i wielkie emocje – zapowiada Krzysztof Sadłoń, kiedyś znakomity pięściarz, a obecnie właściciel i trener w wałbrzyskim klubie Imperium Boxing. Zaangażował się mocno w reaktywowanie po latach ligi bokserskiej. – Jest bardzo potrzebna do podnoszenia w naszym kraju poziomu tej dyscypliny sportu – wyjaśnia.
Pięściarskie rozgrywki ligowe przed laty cieszyły się wielkim zainteresowaniem kibiców. Miały olbrzymi wpływ na poziom pięściarstwa w Polsce.
Sadłoń dodaje, że teraz seniorska liga pięściarska dopiero rozkręca się. - Nie może być inaczej. W styczniu pojawił się pomysł na jej reaktywowanie, a w marcu ruszyliśmy – mówi.
Aktualnie w Ekstralidze Boksu Olimpijskiego biorą udział cztery zespoły. Oprócz reprezentacji Dolnego Śląska, są to: Wielkopolska, Olimp Lublin i Duma Pomorza, czyli Szczecin.
W ostatniej serii spotkań Dolny Śląsk przegrał w Koninie nieznacznie, bo tylko 10:13, z Wielkopolską. Teraz czas na rewanż.
W Centrum Handlowym Galeria Victoria zapraszają także na oficjalną ceremonię ważenia, która odbędzie się na poziomie 0 wałbrzyskiego centrum od godziny 14:00.

Sport

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!