Władze Międzylesia po raz kolejny pomogą miejscowej policji. Już wkrótce do posterunku dzielnicowych trafi pies, który wspólnie z policjantami będzie patrolował ulice miasta.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
- Uzgodniliśmy, że gmina sfinansuje zakup psa, a policja zapłaci za jego szkolenie - mówi Piotr Kensicki, zastępca burmistrza Międzylesia. Najprawdopodobniej będzie to owczarek niemiecki, który trafi do policji w maju. Zanim jednak gmina kupi psa, ogłosiła konkurs na imię dla czworonoga. Uczniowe każdej ze szkół w gminie dali swoją propozycję. W sumie jest ich pięć: Bond, Brutus, Lobo, Max, Rufus. Propozycje zostały zamieszczone na stronie internetowej miasta www.miedzylesie.pl i każdy może zagłosować na imię, które mu się najbardziej podoba. Dzieci ze szkoły, której propozycja otrzyma najwięcej głosów, w nagrodę pojadą na wycieczkę do wrocławskiego ZOO. Głosować można do 13 kwietnia. Natomiast w maju, podczas jednego z gminnych festynów, planowana jest prezentacja pieska i huczne chrzciny.
Władze Międzylesia nie po raz pierwszy wsparły miejscową policję. Samorząd zafundował funkcjonariuszom m.in. służbowy samochód i sprzęt komputerowy.

Komentarze (3)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!