8 września miała miejsce premiera animowanego klipa do piosenki „Oczko” zespołu Mikromusic. Teledysk i jego autorka Eliza Płocieniak-Alvarez walczyli także w miniony weekend o nagrodę festiwalu Yach Film w kategorii animacja.

Nu-jazzowy zespół Mikromusic po kilku miesiącach oczekiwania dzieli się z fanami wyśmienitym teledyskiem do kolejnego singla z albumu „Sova”. To intrygujący, poklatkowy klip do piosenki „Oczko” – animowano-plastelinowa wariacja na temat kobiecości. Jest to też pierwszy animowany klip w historii Mikromusic.

– Wszyscy w zespole niecierpliwie czekaliśmy na premierę. Ostatnie szlify nad obrazem odbywały się o dziwo w Japonii, gdzie przeprowadzana była postprodukcja. Zrobiło się więc międzynarodowo – zdradza Natalia Grosiak, wokalistka zespołu. Autorką i realizatorką klipu jest wrocławianka Eliza Płocieniak-Alvarez. Artystka, z wykształcenia iberystka, sztuki animacji filmowej uczyła się w cenionym łódzkim studio Se-ma-for oraz w Szkole Filmowej w Madrycie. Teledysk powstał we współpracy ze studiem Box Postproduction.

Zobacz również: Wielkie show pirotechniczne na Wyspie Słodowej (ZDJĘCIA)

Co ciekawe, jeszcze przed oficjalną premierą, klip zobaczyli selekcjonerzy festiwalu Yach Film i zdecydowali o jego nominacji w tegorocznym konkursie w kategorii Animacja. „Oczko” walczyło zatem w tym roku o Yacha – najważniejszą nagrodę polskich wideoklipów! Zwycięzcą został jednak inny klip – „Zabawki” do utworu Bajzla autorstwa Moniki Kuczynieckiej.

Teledysk „Oczko” zespołu Mikromusic:


METRYCZKA TELEDYSKU
ZESPÓŁ: Mikromusic
TYTUŁ: Oczko
PRODUCENT: OCZKO Producciones (Eliza Płocieniak-Alvarez & Jair Flores Alvarez)
AUTOR SCENARIUSZA: Jair Flores Alvarez & Eliza Płocieniak-Alvarez
AUTOR ZDJĘĆ: Eliza Płocieniak-Alvarez
REŻYSER FILMU: Eliza Płocieniak-Alvarez
POSTPRODUKCJA: Box Postproduction
KOMPOZYTOR: Natalia Grosiak
AUTOR SŁÓW: Natalia Grosiak
CZAS: 3:35 (3:55 z napisami)
ROK PRODUKCJI: 2011

Źródło: materiały prasowe

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!