Nie żyje świadek w sprawie Tomasza Komendy Nie żyje świadek w sprawie Tomasza Komendy

Nie żyje świadek w sprawie Tomasza Komendy (© Polska Press)

Prokuratura bada okoliczności śmierci Doroty P. Kobieta była świadkiem w sprawie Tomasza Komendy. To od niej zaczął się udział mężczyzny w sprawie dotyczącej gwałtu i morderstwa 15-latki w Miłoszycach. Przypomnijmy, że w wyniku śledztwa w sprawie tej zbrodni Komenda na 18 lat trafił do więzienia za coś, czego nie zrobił...

Dorota P. zmarła w jednym z wrocławskich szpitali 9 czerwca. Prokuratura – z urzędu - wszczęła śledztwo, które ma wyjaśnić przyczyny jej śmierci.

Postępowanie prowadzi wrocławska Prokuratura Okręgowa. - Konieczne jest ustalenie przyczyny zgonu i sprawdzenie prawidłowości podejmowania działań medycznych wobec Doroty P. - mówi rzeczniczka Prokuratury Okręgowej Małgorzata Klaus.

Potwierdza, że kobieta miała wcześniej problemy zdrowotne. Ale bliższych informacji o ustaleniach w sprawie śledczy nie ujawniają. Dorota P. - przed swoją śmiercią – zdążyła być już przesłuchana w śledztwie łódzkiej Prokuratury Okręgowej.

Ma ono wyjaśnić jak doszło do tego, że niewinny człowiek odsiedział osiemnaście lat za zbrodnię, której nie popełnił. Czyli za gwałt i morderstwo na piętnastoletniej Małgosi K. Doszło do niego w noc sylwestrową z 31 grudnia 1996 na 1 stycznia 1997 w Miłoszcach koło Jelcza Laskowic.

Dorota P. była osobą, która doprowadziła do tego, że policja zainteresowała się Tomaszem jako domniemanym sprawcą. Powiedziała znajomemu policjantowi, który był u niej z żoną na towarzyskim spotkaniu, że Tomasz może być jednym ze sprawców zbrodni...

Czytaj dalej na kolejnej stronie!

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!