Polsko - ukraiński zespół DAGADANA, który w ubiegłym roku koncertował m. in. w Dzierżoniowie i Wałbrzychu, powraca z nowym albumem "Dlaczego nie", który ukaże się 14 października.

Po ponad roku od wydania swojej debiutanckiej płyty, za którą otrzymali statuetkę Fryderyka 2011 w kategorii folk / muzyka świata, Daga Gregorowicz, Dana Vynnytska i Mikołaj Pospieszalski powracają z nowym materiałem. Nowy album odzwierciedla ich kontakty z innymi kulturami i brzmieniami. Prezentuje szereg gatunków muzycznych: folk, jazz, poezję śpiewaną, a nawet muzykę klasyczną. W nagraniach materiału uczestniczyli gościnnie: Mirosław Baka, Mateusz Pospieszalski, Mateusz Smoczyński, Kapela ze wsi Warszawa, a także prosto z Maroka Hmat ait Ibrahim. Obok tekstów ludowych i autorskich DAGADANA współpracował z Sofiją Andruchowycz oraz Janem Gabrielem Szutkowskim. Wydawcą płyty jest AGORA SA.
Podczas koncertu w warszawskim klubie Palladinum 22października DAGADANA zaprezentuje materiał premierowy i będzie sapportem grupy Tinariwen.
Teledysk grupy DAGADANA możecie obejrzeć tutaj:Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!