Druga polska edycja Monster Jam już w najbliższą sobotę we Wrocławiu! Przekonamy się, który z 10 Monster Trucków wykręci najlepszy czas w wyścigu równoległym.

Wrocław, 29.09.2011 r.Wyjątkowe jury z Tomaszem Adamkiem, Krzysztofem Hołowczycem i Przemysławem Kaźmierczakiem z klubu Śląsk Wrocław orzeknie, która z bestii wykonała najbardziej spektakularny przejazd w kategorii freestyle. Publiczność ponadto obejrzy m.in. pokazy FMX, samochodów rajdowych, prawdziwego NASCAR-a oraz wiele innych atrakcji towarzyszących.

Trwają prace przygotowawcze do sobotniej imprezy na Stadionie Miejskim. Wszystkie Monster Trucki rozgrzewają silniki przed emocjonującą rywalizacją, zwożona jest specjalna mieszanka ziemi, z której zostanie zbudowany tor (ok. 220 wywrotek!), na egzekucje czekają już wraki samochodów osobowych i vanów.

ZOBACZ ZDJĘCIA: Monster Trucki są już na stadionie

Na miejscu jest też ekipa techniczna, w której skład wchodzą najlepsi na świecie eksperci w dziedzinie budowy torów ziemnych. Aby murawa nie została naruszona, tor musi zostać zbudowany i zdemontowany łącznie w 72 godziny. We Wrocławiu trawa zostanie przykryta już w czwartek wieczorem, na której od razu rozpocznie się budowa toru. Praca potrwa do piątku rano.

Gdy przygotowywaliśmy nasz stadion na zawody Monster Trucków, technologia, która została zastosowana do budowy toru, pozwalała praktycznie 8 godzin po zakończeniu imprezy już grać w piłkę – wspomina Marek Szczerbowski, Dyrektor Stadionu Śląskiego w Chorzowie, gdzie odbyła się pierwsza polska edycja Monster Jam.

Mitem jest, że ziemia jest wysypywana prosto na murawę. Trawę pokryje specjalna włóknina tzw. Geotex, która ma właściwości oddychające. Następnie boisko przykryje warstwa 20 mm sklejki drewnianej. Ostatni etap to zwiezienie 6500 ton specjalnej mieszanki gliny i piasku oraz uformowanie toru.

Monster Jam to rywalizacja 10 Monster Trucków, potężnych maszyn o masie ok. 4,5 tony, mocy 1500 koni mechanicznych i kołach wysokich na ponad 1,6 m. To również bogaty zestaw pokazów specjalnych o tematyce motoryzacyjnej i sportowej.

Zobacz również: Szereg atrakcji na Monster Jam
PROGRAM MONSTER JAM

Wiadomości

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

fan (gość)

"Aby murawa nie została naruszona" - dobry tekst przecież dwie poprzednie imprezy tak zniszczyły murawę że nadaje sie tylko do wymiany