Piłkarze Górnika Wałbrzych poeżegnali się z II ligą, remisem u siebie 2:2 z Okocimskim Brzesko

Paweł Gołębiowski
Piłkarze Górnika Wałbrzych zakończyli rozgrywki II ligi remisem 2:2 na własnym boisku z Okocimskim Brzesko. Dla wałbrzyszan był to mecz nie tylko kończący sezon, ale także będący pożegnaniem z II ligą. Już od pewnego czasu wiadomo było, że spisujący się fatalnie Górnik spadnie do III ligi.

Piłkarze Górnika Wałbrzych zakończyli rozgrywki II ligi remisem 2:2 na własnym boisku z Okocimskim Brzesko. Dla wałbrzyszan był to mecz nie tylko kończący sezon, ale także będący pożegnaniem z II ligą. Już od pewnego czasu wiadomo było, że spisujący się fatalnie Górnik raczej spadnie do III ligi. Ekipa trenera Jerzego Cyraka próbowała walczyć, ale nie udało jej się uniknąć spadku. W pojedynku z Okocimskim Górnik objął prowadzenie już w 3. minucie po golu strzelonym przez Marcina Orłowskiego. Prowadzenie gospodarzy 1:0 utrzymało się do 58. minuty, kiedy to Aleksander Ślęczka doprowadził do wyrównania. W 78. minucie goście objęli prowadzenie, bo rzut karny wykorzystał Wojciech Dziadzio. Górnikowi udało się już tylko doprowadzić do wyrównania, a bramkę na 2:2 zdobył w doliczonym czasie gry Mateusz Sawicki.
Do III ligi oprócz Górnika Wałbrzych spadły: Kotwica Kołobrzeg i Limanovia Limanowa. Do I ligi awansowały: MKS Kluczbork, Zagłębie Sosnowiec i Rozwój Katowice. W barażach o awans zagra jeszcze Raków Częstochowa.

Górnik Wałbrzych – Okocimski KS Brzesko 2:2 (1:0)
Bramki: 1:0 Marcin Orłowski (3), 1:1 Aleksander Ślęczka (58), 1:2 Wojciech Dziadzio (78k.), 2:2 Mateusz Sawicki (91)
Górnik: Czapla, D. Michalak, Tyktor, Stolarczyk, Radziemski (63 Sawicki), Wepa, Oświęcimka, Figiel (70 Bronisławski), Krzymiński, Lenkiewicz (78 Folc), Orłowski.