Piłkarze Górnika Walbrzych pokonali Siarkę Tarnobrzeg - dwie bramki dla gospodarzy strzelił Figiel

Paweł Gołębiowski; Fot. Dariusz Gdesz
Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 3:2 Siarkę Tarnobrzeg. Dla wałbrzyszan broniących się przed spadkiem z II ligi było to bardzo ważne zwycięstwo. Siarka jest jednym z zespołów zajmujących wysokie miejsca w tabeli. Trudno w pojedynkach z nią zdobywa się punkty.

Piłkarze Górnika Wałbrzych pokonali na swoim boisku 3:2 Siarkę Tarnobrzeg. Dla wałbrzyszan broniących się przed spadkiem z II ligi było to bardzo ważne zwycięstwo. Siarka jest jednym z mocnych zespołów, zajmujących wysokie miejsca w tabeli. Trudno w pojedynkach z nią zdobywa się punkty. Jednak ekipa trenera Jerzego Cyraka objęła prowadzenie w 23. minucie, po tym jak z około 18 metrów celnie uderzył Rafał Figiel. W 29. minucie było już 2:0, bo bramkarza gości pokonał Dominik Radziemski, który wszedł na boisko w 13. minucie za kontuzjowanego Grzegorza Michalaka. Górnik atakował, ale do przerwy utrzymał się wynik 2:0 dla gospodarzy. Po zmianie stron wałbrzyszanie nadal byli w natarciu, ale zamiast podwyższyć prowadzenie, w 57. minucie stracili gola. Rozochoceni kontaktową bramką goście w 70, minucie doprowadzili do remisu. Szybko jednak, bo już dwie minuty później wynik ustalił Figiel.

Górnik Wałbrzych - Siarka Tarnobrzeg 3:2 (2:0)
Bramki: Figiel (23), Radziemski (29), Figiel (72) – Truszkowski (57), Traore (70)

Górnik Wałbrzych: Musin, D. Michalak, Tyktor, Figiel, Lenkiewicz (84. Śmiałowski), Oświęcimka, Sawicki, Stolarczyk, G. Michalak (13. Radziemski), Orłowski, Bronisławski.