Piłkarze Górnika Wałbrzych przegrali w Niepołomicach aż 0:5 z Puszczą, która też walczy o utrzymanie

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:5 z Puszczą Niepołomice. Wysoka porażka na trzy kolejki przed końcem sezonu stawia wałbrzyszan w bardzo trudnej sytuacji. Trudno będzie im obronić się przed spadkiem.

Piłkarze II-ligowego Górnika Wałbrzych przegrali na wyjeździe 0:5 z Puszczą Niepołomice. Wysoka porażka na trzy kolejki przed końcem sezonu stawia wałbrzyszan w bardzo trudnej sytuacji. Są w strefie spadkowej, a do pierwszego bezpiecznego miejsca tracą cztery punkty. Na tej bezpiecznej pozycji jest teraz właśnie zespół z Niepołomic. Górnik w środę, 20 maja przegrywał z nim do przerwy jeszcze tylko 0:1. Bramka padła w 24. minucie po samobójczym trafieniu Marcina Orłowskiego. Po zmianie stron Górnik próbował atakować, ale w 64. minucie i chwilę później gospodarze strzelili dwa gole i praktycznie było po meczu. Kiedy w 71. minucie, po drugiej żółtej i w efekcie czerwonej kartce boisko opuścił Mateusz Sawicki, grająca w przewadze Puszcza „dobiła” naszych piłkarzy.

Puszcza Niepołomice – Górnik Wałbrzych 5:0 (1:0)
Bramki: 1:0 Orłowski (24.sam.), 2:0 Maluga (64), 3:0 Stepankov (65), 4:0 Gawęcki (88), 5:0 Furtak (90+2)

Górnik: Musin, D. Michalak, Tyktor, Wepa, Stolarczyk, Krzymiński (46 Bronisławski), Figiel (86 Śmiałowski), Radziemski (58 Sawicki), Lenkiewicz, Oświęcimka, Orłowski.