Piłkarze Górnika Wałbrzych w pierwszym meczu na wiosnę na swoim boisku wygrali z Rozwojem Katowice

Paweł Gołębiowski
Dariusz Gdesz
Górnik Wałbrzych pokonał na swoim boisku 1:0 (1:0) Rozwój Katowice. Był to drugi mecz wałbrzyszan rozgrywany na wiosnę, a pierwszy na swoim boisku. Bramkę strzelił Orłowski

Górnik Wałbrzych pokonał na swoim boisku 1:0 (1:0) Rozwój Katowice. Był to drugi mecz wałbrzyszan rozgrywany na wiosnę, a pierwszy na swoim boisku. Niestety pogoda nie dopisała i w Wałbrzychu było raczej zimowo. Gospodarze co prawda odśnieżyli boisko, ale przy padającym cały czas śniegu warunki do gry były i tak trudne. W tej sytuacji lepiej poradzili sobie gospodarze, którzy objęli prowadzenie już w 7. minucie po golu Marcina Orłowskiego. W pierwszej połowie do bramki Rozwoju trafił jeszcze Damian Lenkiewicz, ale sędzie uznał, że był on na pozycji spalonej. Wynik zatem nie uległ już zmianie.

Górnik Wałbrzych – Rozwój Katowice 1:0 (1:0)
1:0 – Orłowski (7)

Górnik Wałbrzych: Derbisz – G. Michalak, Wepa, Sawicki, Bronisławski (79. Radziemski), Figiel, D. Michalak, Oświęcimka, Stolarczyk, Lenkiewicz, Orłowski.

Rozwój Katowice: Soliński – Kapias, Tanżyna, Gałecki, Winiarczyk (81. Azikiewicz) – Gacki, Tkocz – Żak (62. Kun), Wróbel, Szkatuła (62. Gielza) – Kozłowski (46. Mazurek).

Żółte kartki: Oświęcimka (Górnik) – Mazurek, Gałecki, Tanżyna (Rozwój)