Władze powiatu kłodzkiego żądają 29 mln zł odszkodowania od Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji za utracony majątek w Szczytnej. Dziś sprawę rozpatrywać będzie Sąd Okręgowy w Warszawie.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chodzi o zamek na Szczytniku, gdzie samorząd prowadzi dom pomocy społecznej dla upośledzonych umysłowo mężczyzn. W 2006 roku komisja majątkowa, działająca przy MSWiA, przekazała obiekt Zakonowi Misjonarzy św. Rodziny. Władze powiatu twierdzą, że cała procedura odbyła się z pominięciem samorządu. Co więcej, powiat stanął przed problemem, co zrobić z chorymi ludźmi, bowiem Zakon dał samorządowcom czas do 2012 roku na opuszczenie zamku. Powiat oszacował, że wybudowanie nowego ośrodka to koszt około 29 mln zł. Stąd kwota odszkodowania o które starają się przed sądem. Dzisiejswza rozprawa w Sądzie Okręgowym w Warszawie rozpocznie się o godz. 13.00.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!