Z Januszem Palikotem najchętniej wypiliby piwo Dolnoślązacy Z Januszem Palikotem najchętniej wypiliby piwo Dolnoślązacy

Z Januszem Palikotem najchętniej wypiliby piwo Dolnoślązacy (© Tomasz Hołod)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

"Barometr Piwoszy" wskazał nam z jakim politykiem, najchętniej wypiliby piwo Dolnoślązacy. Wybór padł na Janusza Palikota, który znacznie wyprzedził politycznych konkurentów.

21% piwoszy z Dolnego Śląska chętnie spożyłoby złoty trunek w towarzystwie kontrowersyjnego Janusza Palikota. Drugi na liście znalazł się Donald Tusk, ale zdobył on tylko 13% poparcia.

Grzegorz Napieralski zajął trzecią pozycję w rankingu, w którym zdobył 7% głosów. O jeden procent mniej uzyskał Ryszard Kalisz, a czołową piątkę zamyka prezydent Bronisław Komorowski, z którym przy kuflu chciałoby usiąść 5% piwoszy.

Badanie "Barometr Piwoszy" zostało przeprowadzone na zlecenie Grupy Żywiec. Respondenci mieli odpowiedzieć na proste pytanie: "Z którym politykiem Polacy wybrałbyś/wybrałabyś się najchętniej na piwo?". Jego wyniki znacznie odbiegają od sondaży wyborczych, jakimi atakują nas media z różnych stron, ale może dać wiele do myślenia - nie tylko politykom.

Czytaj również: Dworzec Główny już w kolorze ugierLista dobrych kandydatów do dyskusji przy piwie, według Dolnoślązaków:
1.Janusz Palikot - 21%
2.Donald Tusk - 13%
3.Grzegorz Napieralski - 7%

4.Ryszard Kalisz - 6%
5.Bronisław Komorowski - 5%
6.Waldemar Pawlak - 5%

7.Jarosław Kaczyński - 4%
8.Bartosz Arłukowicz - 4%
9.Joanna Senyszyn - 3%

10.Zbigniew Ziobro 3%
11.Radosław Sikorski - 2%
12.Joanna Mucha - 2%
13.Wojciech Olejniczak - 1%

* z żadnym - 19%
* trudno powiedzieć - 5%

Z którym politykiem Ty chętnie wybrałbyś się na piwo? Czy dyskutowałbyś z nim na tematy polityczne, czy wolałbyś rozmowy na inny temat?Wiadomości

Komentarze (12)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

vtg (gość)

To tylko swiadczy o wyjatkowo niskim poziomie tych "piwoszy". Widac, ze maja bardzo krotka pamiec, pozwalaja by ich obrazano, zle swiadczy to takze o poziomie edukacji. Widac jak tanie zagrania zwyklego pyskacza sa przez nich kupowane. Mam jeszcze tylko nadzieje, ze wiekszosc z nich wybrala tego klauna by sie z niego posmiac...

lary (gość)

............ że na tej liście nie ma najbardziej znanego polityka z Wocławia - Grzegorza Schetyny! Czyżby fakt kandydowania w Legnicy a nie u "siebie" był w pełni świadomą decyzją?

Edmund Kaleciński (gość)

Janusz Palikot to gość pozytywnie nieprzystosowany. Za antyklerykalizm, pozorny czy udawany, za sam fakt mówienia o tym problemie w Polsce, postawiłbym mu piwo.