Uczelnie wyższe i oferty studiów na rok 2018/2019. Jakie są nowości? jaki kierunek warto wybrać. Czy ten, który jest modny? Sprawdziliśmy dla Was.

Sprawdziliśmy, jakie kierunki można będzie studiować w roku akademickim 2018/2019.

Uniwersytet Wrocławski

Rekrutacja na największym wrocławskim uniwersytecie ruszyła 3 kwietnia. Na studia stacjonarne I stopnia rejestracja w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów na stronie www.irka.uni.wroc.pl potrwa do 8 lipca, a na studia stacjonarne II stopnia – do 16 września. Na studia niestacjonarne I i II stopnia można zapisywać się do września, a na niektórych wydziałach – do października.

W tym czasie Uniwersytet będzie prowadził rekrutację na ponad 70 różnych kierunków, w tym na ponad 60 kierunków studiów I stopnia licencjackich, 3 kierunki studiów I stopnia inżynierskich, 2 kierunki studiów jednolitych magisterskich i ponad 50 kierunków studiów II stopnia magisterskich.

Wśród nowych kierunków znalazły się: chemia i toksykologia sądowa (II stopnia stacjonarne), chemia medyczna (II stopnia stacjonarne), inżynieria geologiczna (II stopnia stacjonarne), zarządzanie projektami społecznymi (II stopnia stacjonarne i zaoczne) oraz filologia ukraińska z językiem angielskim (I i II stopnia stacjonarne).

– O przyjęciu na studia nie decyduje kolejność zapisów, ale lepiej zrobić to wcześniej – mówi Agata Sałamaj z biura ds. promocji Uniwersytetu Wrocławskiego. W postępowaniu rekrutacyjnym na stacjonarne studia I stopnia oraz jednolite magisterskie, w przypadku kandydatów z tzw. nową maturą (zdawaną w latach 2002, 2005–2018), brane są pod uwagę wyniki egzaminów maturalnych z określonych przedmiotów.

O kolejnych uczelniach CZYTAJ NA NASTĘPNEJ STRONIE

Urząd miasta

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!