Hala sportowa i kompleks boisk przy II LO w  Dzierżoniowie kosztowały 7 mln zł Hala sportowa i kompleks boisk przy II LO w  Dzierżoniowie kosztowały 7 mln zł

Hala sportowa i kompleks boisk przy II LO w Dzierżoniowie kosztowały 7 mln zł (© Polskapresse)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Nowy rok szkolny powita uczniów nie tylko odnowionymi salami lekcyjnymi. Czekają na nich nowe obiekty, hale sportowe i super wyposażone pracownie. Samorządy wydały na to miliony.

Dziś w Świdnicy oficjalne otwarcie nowego Zespołu Szkół Specjalnych. Jego budowa trwała równo rok i kosztowała budżet powiatu 17 mln zł. Szkoła została przystosowana do potrzeb osób niepełnosprawnych (ma m.in. bardzo dobrze wyposażoną salę do rehabilitacji). Parterowy budynek został podzielony na kil-ka segmentów. Sale lekcyjne są przystosowane do przeprowadzania pokazów multimedialnych. Dodatkowo szkoła posiada sprzęt nagłaśniający i własny radiowęzeł. - To jedna z najnowocześniejszych tego typu placówek na Dolnym Śląsku - zapewnia wicestarosta Alicja Synowska. W obiekcie przy ulicy Parkowej uczyć się będzie 300 dzieci.

1 września nowy obiekt czeka też na uczniów Zespołu Szkół Ekonomicznych w Świdnicy. To hala sportowa. Powiat wybudował ją za blisko 3 mln zł. Ma służyć wszystkim uczniom ZSE, ale głównie dziewczętom, które kształcą się w klasie piłki siatkowej. Budynek oprócz boisk posiada szatnie, natryski, pokój trenera oraz pomieszczenia magazynowe.

Nowy obiekt sportowy po-wstał również przy II LO w Dzierżoniowie. Powiat, za ponad 7 mln zł, wybudował tu nie tylko hale z zapleczem, ale i kompleks boisk na świeżym powietrzu oraz bieżnię lekkoatletyczną. - To oznacza, że w końcu poprawią się warunki uczniów, którzy do tej pory lekcje wychowania fizycznego mieli w niewielkiej salce, mieszczącej się w budynku po przeciwnej stronie ulicy - mówi Renata Pilśniak ze Starostwa Powiatowego w Dzierżoniowie.

W Jeleniej Górze przebudowane zostały m.in. pomieszczenia Gimnazjum nr 3, bo w tym budynku od września naukę zaczną uczniowie Zespołu Szkół Elektronicznych. W dwóch obiektach (Gimnazjum nr 1 i Szkole Podstawowej nr 2) wymieniane są dachy. Koszt w obu przypadkach to ponad pół miliona złotych. Cieszyć się mogą też uczniowie Zespołu Szkół Rzemiosł Artystycznych, bo w końcu doczekali się nowoczesnego boiska, którego tu bardzo brakowało.

- Niemal milion złotych kosztują remont i adaptacja pomieszczeń w handlówce, gdzie na potrzeby uczniów będą montowane specjalistyczne urządzenia - wyjaśnia Zofia Czernow, wiceprezydent miasta.

Dzięki temu uczniowie Zespołu Szkół Licealnych i Zawodowych nr 2, zwanego handlówką, od nowego roku szkolnego praktyki będą odbywali w nowoczesnych salach.

Współpraca: VIOL


Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!