(© zdjęcie ilustracyjne)

W budynku byłej szkoły w Jaszkowej Górnej powstał właśnie Dom Dzienny „Aktywny Senior”. Oficjalne otwarcie zaplanowano na 1 września br., ale rekrutacja właśnie trwa. Przyjmą piętnaście osób

Proces rekrutacji seniorów do Dziennego Domu „Aktywny Senior” w Jaszkowej Górnej potrwa do 31 sierpnia br. Zgłosić się mogą wszyscy, którzy osiągnęli wiek 60 lat. Innych kryteriów nie ma, lecz przyjętych zostanie tylko 15 osób.

-Liczy się wiek powyżej 60 roku życia. Reszta będzie do oceny - tłumaczy Lubomir Danielczyk, zastępca kierownika Ośrodka Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko.

O tym, kto zostanie przyjęty, zdecyduje powołana komisja ośrodka, jednak zasady, którymi będzie się kierować nie są nigdzie spisane, a jedynie przekazywane ustnie.

-To będzie uznaniowe przez ośrodek, kto może być przyjęty. Mogą to być osoby, które mają jakieś problemy, które nie mogą liczyć na pomoc innych osób czy takie osoby, które ewidentnie potrzebują wsparcia. Jeśli ktoś mieszka z dziećmi, świetnie funkcjonuje, ma dobry dochód, to wiadomo… Ale oczywiście wszystkich zapraszamy - mówi Lubomir Danielczyk, który dodaje, że dochód osoby ubiegającej się o miejsce w „Aktywnym Seniorze” jest brany pod uwagę podczas rekrutacji.

Jeśli przyjdzie ktoś, kto ma 2500 zł renty czy emerytury, a ktoś inny 1100 zł to wiadomo, że ten ktoś z tysiącem ma pierwszeństwo, bo nie ma możliwości zapewnić sobie własnym kosztem innej formy aktywizacji. Po prostu go na to nie stać.

Już od 1 września przyjęci seniorzy będą mogli cieszyć się codziennym, 8-godzinnym cyklem zajęć z różnych dziedzin. Dom w swojej ofercie będzie świadczył usługi nie tylko z zakresu rozrywki czy rozwijania umiejętności, ale seniorzy będą mieli także zapewnioną opiekę pielęgniarską i prawną.

- Seniorzy będą mieli dostęp do zaplecza sanitarnego, kuchennego, ale i artystycznego, czyli różnych kącików zainteresowań, warsztatów, prezentacji. Będą tu również świadczone drobne usługi pielęgniarskie, porady prawne. Oprócz tego będą przewidziane dwa posiłki w ramach programu.

Wnioski można pobierać i składać od poniedziałku do piątku w Ośrodku Pomocy Społecznej Gminy Kłodzko w Kłodzku, ul. Łużycka 7 oraz na: www.ops.gk.pl.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!