Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali u siebie 3:1 z AGH Kraków

Paweł Gołębiowski
Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali u siebie 3:1 z AGH Kraków. Był to przedostatni mecz w fazie zasadniczej sezonu I ligi

Siatkarze Victorii PWSZ Wałbrzych wygrali u siebie 3:1 z AGH Kraków. Sprawili tym miłą niespodziankę swoim kibicom. Faza zasadnicza sezonu I ligi dobiega bowiem końca, a krakowianie walczą jeszcze o jak najwyższą pozycję przez play-off. Drużynę z Wałbrzycha czeka tylko walka o utrzymanie z Norwidem Częstochowa.
Jednak podopieczni trenera Przemysława Michalczyka byli po prostu lepsi.

Pierwszy set tego pojedynku był bardzo zacięty. Zespoły remisowały jeszcze przy stanie 23:23, ale później gościom udało się zdobyć dwa, decydujące punkty. W drugiej partii podopieczni trenera Przemysława Michalczyka szybko wypracowali sobie kilkupunktową przewagę i utrzymali ją do końca wygrywając 25:21. Trzeci set był właściwie bez historii. Wałbrzyszanie od stanu 4:4 odjechali rywalom i zwyciężyli 25:14. Dla silnej drużyny z Krakowa, walczącej o jak najwyższą pozycję przed play-off i uniknięcie starcia z drużyną z Suwałk albo Zawiercia, to był cios. Starali się po nim pozbierać, wygrać czwartego seta i zdobyć punkt lub dwa. Tym razem jednak tzw. chłopiec do bicia, jakim w bieżącym sezonie byli wałbrzyszanie, okazał się silnym przeciwnikiem. Po zaciętej i wyrównanej walce Victoria PWSZ wygrała 25:23 i mogła cieszyć się z trochę niespodziewanego, zwycięstwa w całym meczu.

Teraz Victorię PWSZ w sobotę 25 lutego czeka ostatni mecz w fazie zasadniczej bieżącego sezonu. Zmierzy się na wyjeździe z KPS-em Siedlce.

Victoria PWSZ Wałbrzych - AGH Kraków 3:1 (23:25, 25:21, 25:14, 25:23)