Zdjęcie ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjne

Zdjęcie ilustracyjne

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Do niedawna głośno było o nowych zasadach rozdziału środków finansowych na pomoc materialną dla studentów.

Ministerstwo zapewniało, że studenci o najniższych dochodach w rodzinie dostaną więcej pieniędzy. Tymczasem Uniwersytet Wrocławski właśnie opublikował nowe kwoty stypendialne na semestr zimowy w roku 2011/2012. Można znaleźć je TUTAJ.

Co się okazało? Że studenci, którzy nie mają prawa do tzw. stypendium z tytuł zamieszkania (bo np. nie mają umowy z osobą, od której wynajmują pokój czy
mieszkanie), dostaną niemal 2 razy mniej pieniędzy niż rok temu! Na moim przykładzie - przy takich samych dochodach co w zeszłym roku - zamiast 590 zł miesięcznie, dostanę 380!

Kwoty zatem minimalnie podwyższono, ale z powodu tego, że zlikwidowano dodatek na wyżywienie, łącznie stypendia będą niższe, o czym wkrótce przekonają się również studenci.

Zbliżające się wybory będą dobrym czasem rozliczenia z obietnic i zmian, które miały być na lepsze, a zawodzą na całej linii.

Czy Tobie również obniżono stypendium? Czy ich podwyżka to rzeczywiście mydlenie oczu?


Czytaj również: Informatyka na Uniwersytecie Wrocławskim przeżywa rekrutacyjny boomWiadomości

Komentarze (5)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

iti (gość)

Oczywiście, że mniej. Zastanawiam się teraz czy jest sens kontynuować studia po inżynierce na magisterce. Chyba nie. Bo jak się utrzymać?

_tG_ (gość)

AntyPOlskie działania. Tuzka i jego POkołchozowych ekyp. Obecnych i tych wcześniejszych.

http://www.google.pl/search?q=antypolskie+dzia%C5%82ania+tuska&rls=com.microsoft:pl&ie=UTF-8&oe=UTF-8&startIndex=&startPage=1

gith (gość)

i bardzo dobrze, nie dość że robią burdel w mieście to jeszcze by kasę ciągnęli.. Do roboty się weźcie lepiej obszczymurki