Sukces kłodzkich strażaków. Czwarte miejsce w województwie

Bartosz Ogrodnik
użyczone
Sukces kłodzkich strażaków. Zajęli oni czwarte miejsce podczas XIII Mistrzostw Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym.

Sukces kłodzkich strażaków. Przy dźwiękach hymnu państwowego, na maszt powędrowała biało czerwona flaga, a potem padły sakramentalne słowa komendanta Marka Kamińskiego, że XIII Mistrzostwa Województwa Dolnośląskiego w Sporcie Pożarniczym uważa za otwarte.

W zawodach udział brało 26 jednostek, w tym Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku. Rywalizacja zaczęła się od biegu sztafetowego 4x100 m z przeszkodami. Tu najlepsi okazali się gospodarze z Wrocławia, podczas gdy kłodzczanie zajęli siódme miejsce.

W drugiej kategorii, tzw. bojówce, czyli pożarniczych działaniach bojowych, strażacy z naszego miasta zajęli dobre trzecie miejsce z czasem 29,38 sek.

Uzyskane miejsca pozwoliły jednostce z Kłodzka zająć czwartą lokatę w klasyfikacji generalnej. Najlepsi byli strażacy z Wrocławia, a za nimi uplasowali się ratownicy z Milicza i Ząbkowic Śląskich.

Skład Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kłodzku: Artur Mendel
Daniel Potrząsaj, Andrzej Marciniak, Krzysztof Strełkowski, Marcin Celkowski, Paweł Trojan, Wojciech Kierkiewicz, Marcin Szymczak, Sławomir Hryniewicz, Marcin Mendel.

Zawody odbyły się w dniu 28 kwietnia na obiekcie Ośrodka Rekreacji 'Lotnicza" we Wrocławiu przy ul. Lotniczej.