Sztsfetowe biegi przełajowe szkół przy Aqua Zdroju o Mistrzostwo Wałbrzycha

Paweł Gołębiowski
Sztafetowe biegi przełajowe rozpoczęły sportową rywalizację wałbrzyskich szkół w roku szkolnym 2015/2016. Pierwsze zawody w sezonie Szkolnego Związku Sportowego zorganizowano przy Centrum Aktywnego Wypoczynku Aqua Zdrój. Były one jednocześnie Mistrzostwami Wałbrzycha Szkół Podstawowych, Gimnazjalnych i Ponadgimnazjalnych.

W kategorii szkół podstawowych najszybciej trasę wytyczoną na terenach wokół Aqua Zdroju pokonały dziewczęta ze szkoły nr 21. Wicemistrzostwo zdobyły uczennice szkoły nr 26, a trzecie miejsce zajęły dziewczynki ze szkoły nr 28. Drużyna ze szkoły nr 28 triumfowała w rywalizacji chłopców. Drugie miejsce zajęli chłopcy ze szkoły nr 23, z na trzeciej pozycji uplasowali się uczniowie szkoły podstawowej nr 21.
Biegi gimnazjalistów w kategorii dziewcząt i chłopców wygrały sztafety z Publicznego Gimnazjum nr 11. Trudno się temu dziwić. To gimnazjum w Zespole Szkól nr 4, czyli szkole o charakterze sportowym. W kategorii dziewcząt wicemistrzostwo Wałbrzycha zdobyło gimnazjum nr 9, a trzecie miejsce zajęło gimnazjum nr 7. Wśród chłopców na drugim miejscu zawody zakończyli uczniowie z gimnazjum nr 9, a na trzeciej pozycji był zespół z gimnazjum nr 2. W zawodach szkół ponadgimnazjalnych sporą niespodziankę sprawiły dziewczęta z Zespołu Szkól nr 3. Sztafeta ze szkoły z Sobięcina wyprzedziła drużynę z Zespołu Szkól nr 4 i zdobyła mistrzostwo Wałbrzycha. Trzecie miejsce przypadło Zespołowi Szkół nr 1. Mistrzostwa nie dali sobie odebrać młodzi sportowcy z Zespołu Szkół nr 4, ale uczniowie z Zespołu Szkól nr 3 zostali wicemistrzami szkół ponadgimnazjalnych. Trzecie miejsce zajął Zespół Szkół Politechnicznych.