W II Półmaratonie Górskim Jedlina-Zdrój pobiegło blisko pół tysiąca osób

Paweł Gołębiowski
II Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój wygrał Tomasz Gawroński z Jędrzejowa. Pokonał dystans 24.4 km w czasie 1:42:16 godz. Gospodarze okazali się bardzo gościnni, bo żaden nie zajął miejsca na podium

II Półmaraton Górski Jedlina-Zdrój wygrał Tomasz Gawroński z Jędrzejowa. Pokonał dystans 24.4 km w czasie 1:42:16 godz. – To świetna impreza. Piękna trasa ze wspaniałymi widokami – mówił na mecie zadowolony zwycięzca. W Jedlinie-Zdroju pobiegł swój czwarty półmaraton w życiu. Śmiał się, że w tunelu kolejowym, który był na trasie, było trochę ciemno. Nie miał jednak problemu z jego pokonaniem, podobnie jak inni uczestnicy, którzy zjechali z całego kraju i z zagranicy. Tym razem na starcie półmaratonu w uzdrowisku stanęło 496 miłośników biegania. To rekord frekwencji, bo przed rokiem, na nieco krótszej trasie rywalizowało 443 biegaczy. W drugiej edycji imprezy, którą przed rokiem uznano za najlepszy półmaraton górski w Polsce rywalizowali zawodnicy z całego kraju (m.in. z Rumi, Malborka, Warszawy, Zakopanego, Kraśnika), ale było też kilku Czechów, Niemiec, Francuz. Gospodarze okazali się bardzo gościnni, bo żaden nie zajął miejsca na podium. Drugi był Piotr Koń z Ręczna niedaleko Łodzi, a trzecie miejsce zajął Robert Faron z Zalesia (Małopolska). Wśród pań pierwsza na mecie była Agnieszka Łęcka z Golubia-Dobrzynia z czasem 2:03:14.