Władze miasta oraz przewodnicy z PTTK w Stroniu Śląskim zorganizują w lipcu i sierpniu „Niedzielne spacerki po Stroniu Śląskim z przewodnikiem”. Udział w nich mogą wziąć zarówno turyści, jak i mieszkańcy.

To prawdziwa gratka dla fanatyków historii przybywających w nasze rejony oraz mieszkańców, którzy pragną poznać historię swojego miasta. Urząd Miasta we współpracy z PTTK Oddział w Stroniu Śląskim zorganizowało spacery po mieście, które będą odbywać się w każdą niedzielę w okresie wakacyjnym. Jedyne, co będzie łączyć każde spotkanie to dzień, czyli niedziela i rozpoczęcie spaceru, bowiem wszystkie zaplanowane są na godzinę 11. Co tydzień zmieniać się będzie miejsce zbiórki, temat przewodni, szlak oraz przewodnik.

Spacer będzie trwać od 2 do 3 godzin w zależności od zainteresowania grupy i pogody, w tym przewidziana jest również przerwa na kawę lub herbatę. A 19 sierpnia uczestników oprowadzi sam burmistrz Stronia Śląskiego Zbigniew Łopusiewicz.

Tematy przewodnie spaceru różnią się od siebie i każdy traktuje o czym innym, jednak to, co je łączy to element historyczny. Przewodnicy będą mówić m. in. o Strońskich Lochach, dawnej hucie szkła „Violetta” czy osiedlu Morawka, znanym z wydobywania uranu w Masywie Śnieżnika. Przybliżona zostanie również postać królewny Marianny Orańskiej oraz historia budynków dawnego zespołu dworskiego. Uczestnicy przejdą się również szlakiem dawnych knajpek i kawiarenek. Wszystko w ramach przybliżenia historii miasta i jednoczenia mieszkańców i turystów. Organizator zastrzega sobie jednak prawo do zmian w programie oraz informuje, że w przypadku złej pogody spacer może zostać odwołany.

Trzeba przyznać, że władze Stronia Śląskiego wiedzą, jak zachęcić do siebie turystów.

Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!