Pierwsza Komunia Pierwsza Komunia

Pierwsza Komunia (© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

13 – 15 i 17 października Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza na 3. edycję Festiwalu Teatralnego – Wielcy Artyści Małemu Miastu. W festiwalowe wieczory, o g. 18 przed kłodzką publicznością wystąpią gościnnie teatry z całej Polski w swoich najnowszych przedstawieniach.

W czwartek widzowie będą mogli obejrzeć „Pierwszą komunię” Teatru im. Heleny Modrzejewskiej w Legnicy. Spektakl w reżyserii Pawła Kamzy miał premierę 12 grudnia ubiegłego roku i za pomocą oszczędnych środków scenograficznych i doskonałej gry aktorskiej podejmuje temat współczesnej religijności.
W piątek sztukę „Barbelo, o psach i dzieciach” przedstawią artyści łódzkiego Teatru im. Stefana Jaracza. Ten spektakl dotyczy współczesnego zaniku więzi społecznych, uczuć po stracie członka rodziny, a także miłości rodzicielskiej oraz dzieci do rodziców. Reżyser, Anna Augustynowicz wykorzystała tekst Biljana Srbljanovicia. Premiera spektaklu odbyła się 15 stycznia 2011.
W sobotni wieczór Teatr Polski we Wrocławiu pokaże „Smycz”, autorski spektakl Bartosza Porczyka, któremu za inspirację posłużyła piosenka zespołu Maanam podejmująca temat zniewolenia i uzależnienia współczesnego człowieka. Przedstawienie ma ciekawą konstrukcję, składa się z krótkich monologów i piosenek Marka Grechuty oraz grup Myslovitz, Lady Pank, a także dziecięcej grupy Fasolki.
W ostatni dzień festiwalu, czyli w poniedziałek o g. 12 wystąpi kłodzka grupa Ko – Ku z przedstawieniem „Hrabstwo Kłodzkie czyli w Kraju Pana Boga”. Spektakl był prezentowany podczas ubiegłorocznej edycji festiwalu.
Wstęp wolny, rezerwacja i odbiór bezpłatnych karnetów w KCKSiR pok. 110 w godz. 8 – 17.
Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!