(© Piotr Krzyżanowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Szkoła podstawowa Lauder - Etz Chaim przy ul. Żelaznej jest prywatną placówką mającą być miejscem, w którym uczniowie mogliby poznawać kulturę i tradycję żydowską.

W piątek rodzice uczęszczających tam dzieci zaprotestowali. Nie zgadzają się bowiem na planowane zmiany (czesne za naukę ma wzrosnąć, a klasy będą liczyły więcej niż 18 uczniów) i domagają się przywrócenia na stanowisko poprzedniej dyrektor placówki oraz oddania szkoły w ręce Gminy Żydowskiej we Wrocławiu.

Rodzice prawie przez godzinę czekali dziś z petycją na szefa fundacji zarządzającej szkołą. Do spotkania nie doszło.

Zobacz także: Stypendium socjalne dostaniesz bez zaświadczeń

Źródło: PRW.PL
Wiadomości

Komentarze (9)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Fiona (gość) (zainteresowany)

Pani Dyrektor wróciła do szkoły i wraz z gronem pedagogicznym, które budowała kontynuuje pracę i misję szkoły Lauder etz Chaim na ul. Żelaznej w Szkole Podstawowej Dialogu Kultur Etz Chaim.

Fiona (gość) (Jan)

Szkoła Zydowska była, jest i będzie na Żelaznej obecnie
pod nazwą SP Dialogu Kultur Etz Chaim i patronatem Gminy Żydowskiej. Na Jastrzębiej powstaje prywatna placówka.

UN 194 (gość) (smolen)

W Izraelu za takie cos mogliby zostac spacyfikowani. Jesli dzialoby sie to na terytoriach okupowanych (w Judei i Samarii) mogliby nawet dostac kulka w glowe.