(© Paweł Relikowski)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Od dziś z wrocławskiego lotniska polecimy do Poznania. Samoloty będą startowały we wtorki oraz czwartki o godz. 18.30. Uruchamiają je niemieckie linie Jetis-faction.

Za bilet w jedną stronę trzeba zapłacić 25 euro, czyli ok. 100 złotych. To tylko kilkanaście złotych więcej niż bilet pociągowy Intercity (II klasa, pierwsza jest droższa od samolotu). A do tego podróż samolotem zajmuje raptem 25 minut. Pociągiem - blisko 3 godziny.

Dlaczego zdecydowano się na tak krótkie loty? - Bo i tak samolot pokonuje taką trasę, lecąc z Wrocławia do swojej bazy w niemieckim Münster - tłumaczy Dariusz Kuś, prezes wrocławskiego lotniska.

Teraz, dzięki lądowaniu w Poznaniu, może na takich lotach zarobić. Władze portu chwalą się, że od dziś Wrocław ma połączenie ze wszystkimi polskimi miastami, które organizują turniej Euro 2012 (oprócz Poznania, są to Gdańsk i Warszawa).

Od dziś lata też samolot z Wrocławia do Zurychu. Będzie startował we wtorki i czwartki o godz. 8.45, a lot zajmie niespełna dwie godziny. Bilety kosztują od 400 złotych.Wiadomości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!