(© TG)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ministerstwo Środowiska zaczęło nową kampanię edukacyjną pod hasłem "Zakręć kran".

Dzięki akcji mamy zmienić swoje przyzwyczajenia, a co za tym idzie nauczyć się jak zmniejszać wydatki na wodę i energię elektryczną.

Zdaniem akcji jest wykształcenie w Polakach pozytywnych nawyków, które przyczynią się do bardziej efektywnego i racjonalnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także ograniczą szkodliwy wpływ człowieka na środowisko. Dodatkowo, zadaniem akcji jest wykreowanie swoistej mody na bycie „eko”.

Projekt finansowany ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Czy jesteś "eko"? Jak dbasz o środowisko? Czy popierasz akcję "Zakręć kran"?


ZOBACZ: Mur wrocławskiego ZOO wymalowany (ZDJĘCIA INTERNAUTY)

Wiadomości

Komentarze (11)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Anna (gość)

Polecam kampanię firmy Oras "Inteligentne baterie dla twojego domu”. Firma Oras jest liderem rozwiązań proekologicznych, posiada wiele innowacyjnych rozwiązań nastawionych na oszczędzanie wody i energii: termostaty, Eko-przyciski, fotokomórki, ecoled (Oras Eterna).

Dagmara (gość)

A wchodził ktoś ostatnio na tę stronę www.zakreckran.pl? Andrychów wyprzedził już Warszawę w zakręcaniu wirtualnego kurka z wodą!

Joanna (gość)

Popieram tę akcję. Oszczędzanie wody - to moim zdaniem jeden z bardzo dobrych nawyków, przydatnych w codziennym życiu. Staram się też wyrobić ten nawyk u moich dzieci. Cieszy mnie więc fakt, że akcja ta jest skierowana do osób w różnym przedziale wiekowym.

Janusz (gość)

Ciekawe, czy bohaterowie tej akcji odwiedzą też i moje miasto? Mój synek bardzo by chciał zobaczyć na żywo mówiącą, wielką wiewiórkę.

marecka (gość) (Krzychu)

Z drugiej strony, jeżeli taka akcja edukacyjna przekona choćby połowę procenta społeczeństwa do zakręcania wody w czasie mycia zębów, to rezultaty i oszczędności zdecydowanie przekroczą koszty tej kampanii. Warto się nad tym najpierw zastanowić, zanim coś się bezmyślnie skrytykuje.

Mariolas (gość)

Super inicjatywa. Wszyscy lajkujemy!!!

http://www.facebook.com/druzynaAAAplus?sk=app_160412610716132

azjatka (gość)

Krzychu, Ameryki nie odkryłeś, oczywiście że oszczędzanie wody jest dobrowolne. Nikt nikogo nie zmusi do tego, żeby zakręcił wodę, np. przy myciu zębów. Akcja ta ma na celu uświadamianie i przekonanie ludzi do racjonalnego korzystania z zasobów naturalnych. Moim zdaniem to bardzo pozytywna inicjatywa społeczna.

Roma (gość)

Nie zgadzam się z tą opinią. Przecież Ministerstwo Środowiska m.in. po to jest, żeby edukować Polaków w dziedzinie ochrony środowiska i oszczędzania zasobów naturalnych.

akme (gość)

A według mnie takie akcje informacyjne są bardzo potrzebne. Ja np bardzo chętnie dowiedziałabym się więcej o możliwościach oszczędzania wody i energii. Poza tym wystarczy popatrzeć na naszych niedalekich sąsiadów - na Ukrainę. Tam są takie niedobory wody, że wyłączają wodę na kilka godzin w ciągu dnia. Chyba nie chcemy, mieć za jakiś czas takiego samego problemu, zwłaszcza że Polska jako kraj też nie obfituje w wodę.

Krzychu (gość)

Jak ktoś ma ochotę oszczędzać wodę to oszczędza. Jeśli nie ma ochoty to nie oszczędza. Nie widze potrzeby, żeby jakieś rządowe instytucje szastały publicznymi pieniędzmi na tego typu kampanię.