Zetkama Doral Nysa pokonała Noteć i o utrzymanie zagra z... Notecią

Miłą niespodziankę sprawili sobie i kibicom koszykarze Zetkamy Doralu Nysy Kłodzko.
 nysa.klodzko.pl

Podopieczni Radosława Hyżego pokonali na zakończenie sezonu zasadniczego Noteć Inowrocław 78:68.
Zajęli oni tym samym piętnaste miejsce w koncowej klasyfikacji i poznali rywala w ostatecznej walce o utrzymanie. A będzie nim... Noteć Inowrocław, która spadła z 11 na 12 pozycję. Pierwsze mecze rozegrane zostaną w następny weekend.

Zawodnicy z Kłodzka fantastycznie zaczęli niedzielny mecz i już pod koniec pierwszej kwarty prowadzili 20:9. Później do głosu doszli miejscowi, którzy dzięki wyjątkowej skuteczności doprowadzili do wyniku 50:38 w połowie trzeciej kwarty. I wtedy nastąpił kolejny zwrot akcji. Drugie pięć minut należało do przyjezdnych, którzy na ostatnią kwartę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem. W ostatniej kwarcie gracze Hyżego już zdecydowanie odskoczyli swoim rywalom i ostatecznie zrewanżowali się za porażkę przed własną publicznością z grudnia ubiegłego roku.

Najlepszym graczem w barwach przyjezdnych był zdobywca siedemnastu punktów Michał Weiss. Do swojego dorobku dołożył on także cztery asysty i zbiórki. Warto też wyróżnić Marcina Blumę, który zaliczył aż trzynaście zbiórek, a także czternaście punktów.
Teraz przed Zetkamą Doralem pozostała ostateczna walka o utrzymanie. Kłodzczanie zagrają z Notecią Inowrocław, a w przyszłym sezonie w I lidze koszykarzy zagra ta drużyna, która wygra 3 spotkania. Pierwsze dwa mecze rozegrane zostaną już w najbliższy weekend w Inowrocławiu. Do Kłodzka rywalizacja wróci po przerwie świątecznej, czyli w weekend 22-23 kwietnia.

NOTEĆ INOWROCŁAW - ZETKAMA DORAL NYSA 68:78 (13:22, 20:9, 23:26, 12:21)
Noteć: Adamczewski 14, Grod 13, Lisiewski 13, Maciejewski 10, Szczepanik 9, Bielecki 5, Jaśtak 3, Wierzbicki 1, Sroczyński 0
Zetkama: Weiss 17, Bluma 14, Kliniewski 10, Wojciechowski 10, Kowalski 8, Lipiński 7, Sanny 5, Muskała 5, Kasiński 2, Rogalewski 0