Wybierz region

Wybierz miasto

  Finisaż wystawy: Hymny światła – Bystrzyca Kłodzka na nowo

  Muzeum Ziemi Kłodzkiej
  Kłodzko, ul. Łukasiewicza I./4, +48 74 867 35 70

  17:00 Piątek, 2 października

  • Wstęp wolny

  Zapraszamy serdecznie na finisaż wystawy Tadeusza Łukasiewicza Tigrana pt. "Hymny światła – Bystrzyca Kłodzka na nowo", który odbędzie się 2 października 2015 r., o godzinie 17.00

  Sentymentalna podróż Tadeusza Łukasiewicza do miejsc dzieciństwa zaowocowała wystawami monograficznymi artysty w muzeach Ziemi Kłodzkiej. Wystawa "Hymny światła – Bystrzyca Kłodzka na nowo" od maja do połowy sierpnia br. gościła w Muzeum Filumenistycznym w Bystrzycy Kłodzkiej, a od 15 sierpnia będzie ją można obejrzeć w Muzeum Ziemi Kłodzkiej.

  Tadeusz Łukasiewicz Tigran – kolorysta, eseista, pisarz. Z pochodzenia Ormianin, urodził się 6 lutego 1938 r. w Pradze. Studiował na Wydziale Architektury Wnętrz oraz Form Przemysłowych. Życie zawodowe związał z Liceami Sztuk Plastycznych w Wiśniczu i Krakowie oraz krakowskim Domem Kultury "Pod Baranami". Swoje prace prezentował na licznych wystaw indywidualnych i zbiorowych. Mieszka i pracuje w Krakowie.
  "Prace Tadeusza Łukasiewicza Tigrana to prace rasowego kolorysty. Postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat otaczajacych artystę kolorów znalazło swoje odzwierciedlenie na małoformatowych płaszczyznach malarskich, cyzelowanych przez niego z szaleńczą wręcz pieczołowitością. Kolory zakodowane na kartkach papieru są krzykliwe i stanowią jasne komunikaty, kolor Tigrana to jego subiektywny język. To broń, dzięki której posiadł zdolność epatowania swoim własnym sposobem postrzegania świata.
  W każdej pracy artysty zakodowana została dokładna ścieżka, którą mozolnie dochodzi do celu”. (Tomasz Nowicki, historyk sztuki)

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.