Wybierz region

Wybierz miasto

  Spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk w Kłodzku

  Nota Bene Cafe Club
  Kłodzko, ul. Pl. Władysława Jagiełły/1, +48 60 139 20 77

  19:00 Wtorek, 3 lutego

  • Wstęp wolny

  We wtorek, 3 lutego, o 19.00, w kawiarni „Nota Bene” (pl. Jagiełły 1) rozpocznie się spotkanie autorskie z Olgą Tokarczuk, pisarką, przyjaciółką Ziemi Kłodzkiej. W programie rozmowa o „Księgach Jakubowych”, liczne niespodzianki, a także sprzedaż książek Autorki. Zapraszamy serdecznie!

  Olga Tokarczuk w nowej powieści "Księgi Jakubowe" opisuje wielokulturową, wieloreligijną i wielonarodową XVIII-wieczną Polskę i historię żydowskiego mistyka Jakuba Franka. 900-stronicowa książka pełna jest misternie skonstruowanych wątków, barwnych postaci i detali dotyczących życia w Polsce w XVIII wieku.

  Pisarka zwraca też uwagę na fakt, że jest to powieść historyczna, w której czuć perspektywę współczesnego autora. - To nawiązanie do niej, a z drugiej strony jest ona bardzo współczesna, bo jest napisana z punktu widzenia współczesnego człowieka. Takiego, który miał do czynienia z feminizmem, z postkolonializmem, który rozumie świat współcześnie - opowiada Olga Tokarczuk.

  Autorka przyznaje, że po kilku latach pracy nad książką czuje się związana z bohaterami powieści. Niektóre historie zostały oparte na faktach, a inne są stworzone na postawie zdania, które autorka odnalazła w dokumentach albo z różnych tekstów. - Ksiądz Chmielowski nie wiem jaki był naprawdę i dziś nie da się już tego sprawdzić. W książce uczyniłam go człowiekiem bardzo poczciwym - wyjaśnia autorka.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.