Wybierz region

Wybierz miasto

  Teatr Polska. Jedziemy z teatrem - TATO

  Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji
  Kłodzko, ul. Pl. Władysława Jagiełły/1, +48 74 867 33 64

  18:00 Niedziela, 25 października

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na spektakl akcji „Teatr Polska – jedziemy z teatrem”:
  TATO, 2015-10-25 godz. 18:00, Kłodzkie Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji


  * Teatr Bagatela im. Tadeusza Boya-Żeleńskiego: Tato

  autor: Artur Pałyga
  reżyseria: Małgorzata Bogajewska
  scenografia: Dominika Skaza
  muzyka/aranżacja muzyczna: Bartłomiej Woźniak
  reżyseria świateł: Marek Oleniacz i Małgorzata Bogajewska

  obsada: Przemysław Branny, Patryk Kośnicki, Wojciech Leonowicz, Tomasz Lipiński, Anna Rokita/Ewelina Starejki, Adam Szarek, Marcel Wiercichowski

  Gorzka komedia o toksycznych rodzinnych relacjach. Główny bohater Franio próbuje wybaczyć i zrozumieć własnego, nieznoszącego sprzeciwu, skrajnie surowego ojca. Jeszcze raz przemierza krainę dzieciństwa, przygląda się swoim smutkom, strachom, żalom. Sprawdza, co dał mu ojciec. Jakimi emocjami karmił go podczas codziennych spotkań albo poważnych męskich rozmów.

  Spektakl Małgorzaty Bogajewskiej zbudowany jest z krótkich, niemal filmowych scenek, prezentujących życie bohatera od jego narodzin aż po śmierć ojca. Reżyserka zderza tragiczne momenty z zabawnymi – aktorzy grają na instrumentach do evergreenów śpiewanych przez matkę Frania, Magdę. Przedstawienie zdobyło Nagrodę Publiczności na 10. Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@port w Gdyni. W 21. Ogólnopolskim Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej Małgorzata Bogajewska otrzymała nagrodę za reżyserię, a Ewelina Starejki wyróżnienie za rolę Mamuśki.

  Czas trwania spektaklu: 110 minut, bez przerwy
  Spektakl dla widzów: od 14 lat

  ***

  Teatr Polska to projekt, którego celem jest dotarcie do środowisk pozbawionych kontaktu z twórczością teatralną oraz zaktywizowanie teatrów do działalności wykraczającej poza własne miasto i konkretny budynek teatralny. Projekt ma również otworzyć możliwości współpracy między teatrami a ośrodkami kultury i ułatwić poznanie nowych miejsc i przestrzeni, w których można wystawić przedstawienie teatralne. Teatr objazdowy to także doskonała możliwość promocji ciekawego repertuaru.

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.