Wybierz region

Wybierz miasto

  Tropem Wilczym, Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Kłodzku

  Stadion KCKSiR
  Kłodzko, ul. Janusza Kusocińskiego/2

  14:00 Niedziela, 28 lutego

  • Brak informacji o cenie

  Ideą projektu biegowo–edukacyjnego „Tropem Wilczym. Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat.

  Już 28 lutego w 160 polskich miastach wystartuje kolejna edycja projektu tropemwilczym.pl! W tym roku ku pamięci Żołnierzy Wyklętych pobiegnie 40 000 osób, których obserwować będzie kilkadziesiąt tysięcy widzów. "Tropem Wilczym - Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych” jest największym biegiem pamięci w Polsce oraz największą imprezą masową towarzyszącą obchodom "Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych".

  Symboliczny dystans biegu we wszystkich miastach wynosi 1963 metry. Liczba ta jest nawiązaniem do daty śmierci ostatniego Żołnierza Wyklętego - Józefa Franczaka „Lalka”, który został zamordowany w 1963 roku. W niektórych miastach odbędą się także biegi na 5 i 10 km.

  Każdy z uczestników biegu otrzyma koszulkę z wizerunkiem jednego z Żołnierzy Wyklętych. W każdym mieście organizatorzy przygotowali dodatkowe atrakcje, takie jak gry miejskie i rekonstrukcje historyczne.

  ***

  Kłodzko zaprasza na Bieg 2016!
  Spotykamy się na stadionie KCKSiR o godz. 14.00

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.