Wybierz region

Wybierz miasto

  Wystawa: Reminiscencje wycięte

  Muzeum Ziemi Kłodzkiej
  Kłodzko, ul. Łukasiewicza I./4, +48 74 867 35 70

  Od 16.06.2015 do 30.07.2015

  • Brak informacji o cenie

  Zapraszamy na wystawę Ewy Konikowskiej pt. Reminiscencje wycięte

  Świat rekonstruowany wspomnieniami – niekoniecznie nieświadomymi – to przestrzeń potraktowana magicznie i skomponowana na nowo za pomocą fragmentów przeszłych chwil, nieistniejących już miejsc i ponadczasowej symboliki. Przestrzeń tę współtworzą bajkowe widoki z okien – będące zapisem minionego iterum (kiedyś) oraz sakralny motyw Madonny – ubrany w powszedni kostium ludzkiego macierzyństwa, a uzupełniają ją słowa, stanowiące prolog dla nieujawnionej jeszcze treści…

  Swoista baśń, której wątek zapowiada każde z zaprezentowanych tu dzieł artystki, ma szansę rozwinąć się w metafizyczną opowieść w umyśle odbiorcy – moszcząc się wygodnie w poduszkach jego wyobraźni, lub uwierając go w krawędzie skostniałych wyobrażeń. Niepostrzeżenie, w toku własnej narracji, bajarzem staje się odbiorca-czytelnik.

  W jego gestii leży ostateczna kreacja historii, owego iterum, przywołanego przez artystkę w oknach zamkniętych wysłużonymi ramami, i owego sacrum, które niejednemu wyda się profanum.

  Wystawa czynna od 16.V do 30. VIII

  Imprezy i Wydarzenia pochodzą z bazy danych Coigdzie.pl Sp. z o.o.

  Zgłoś wydarzenie do moderacji

  Ilość znaków do wykorzystania: 140

  Komentarze (0)

  Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

  Zaloguj się / Zarejestruj się!

  Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!

  Quiz

  QUIZ. Miliony złotych, piękne kobiety i psy. Co wiesz o Arturze Szpilce?

  Korzystamy z cookies i local storage.

  Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.