Sezon piłkarski zbliża się do końca. Poznaliśmy mistrza A klasy

Damian Bednarz
Za nami przedostatnia kolejka rozgrywek piłkarskich w regionie. W ten weekend poznaliśmy mistrza A klasy III grupy wałbrzyskiej, którym została Polonia Bystrzyca Kłodzka.

Rozgrywki III grupy wałbrzyskiej A klasy trzymały w napięciu niemal do samego końca. Jeszcze na kilka kolejek przed finiszem rozgrywek, w grze o awans liczyły się cztery zespoły. Po kilku zgubionych punktach liderująca przez długi czas drużyna Pogoni Duszniki-Zdrój spadła z pierwszego miejsca, a na tej pozycji zastąpiła ją Polonia Bystrzyca Kłodzka. Przed minionym weekendem Polonia sprawę awansu miała we własnych rękach. Wystarczyło jej wygrać na trudnym terenie w Domaszkowie. I tak się stało.

Gracze Łukasza Błądka pokonali Śnieżnik 2:1, choć przez dłuższy czas musieli gonić wynik meczu. Już w 1. minucie gola na 1:0 dla miejscowych zdobył Bartłomiej Kucharski. Wyrównał dopiero pięćdziesiąt minut później Kamil Zarówny, a w 89. minucie gry Kamil Dymek ucieszył przyjezdnych za sprawą trafienia, które ustaliło wynik spotkania na 2:1. Przed ostatnią kolejką Polonia ma trzy punkty przewagi nad drugim ATS-em Wojbórz, jednak lepszy bilans bezpośrednich meczów. Trzecie miejsce ze stratą dwóch punktów do Wojborza zajmuje Pogoń Duszniki-Zdrój.

Występująca w IV lidze Nysa Kłodzko od kilku kolejek ma duże problemy z kontuzjami piłkarzy. W meczu z Piastem Nowa Ruda groźnej kontuzji doznał Kuba Kierkiewicz, którego czeka zabieg rekonstrukcji więzadeł krzyżowych. Wiedząc, jak kosztowna jest to operacja, powstała zbiórka na rzecz Kuby na platformie pomagam.pl. Cel to 10 tysięcy złotych. Link do zbiórki znaleźć można m.in. na profilu facebookowym Nysy Kłodzko.

Jednak to nie koniec problemów kadrowych drużyny z Kłodzka. W sobotnim spotkaniu z Lechią Dzierżoniów już po dziesięciu minutach uraz zgłosił Łukasz Tracz, którego zastąpił Mateusz Miłoś. Młody gracz nie wyszedł już na drugą część gry, ponieważ mając problemy z oddychaniem, trafił do szpitala. Zawodnik ten czuje się już lepiej. Nysa przegrała ostatni mecz przed własną publicznością z Lechią 0:2. Kolejne spotkanie w Kłodzku zostanie rozegrane na jesień, już w ramach rozgrywek klasy okręgowej, ponieważ Nysa znalazła się w gronie zespołów, które nie mają już szans na utrzymanie. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Lechia zapewniła sobie mistrzostwo IV ligi i zagra w barażach, które mają wyłonić zespół awansujący do III ligi. Rywalem drużyny z Dzierżoniowa będą Karkonosze Jelenia Góra.

Drugi z zespołów z powiatu kłodzkiego w tej lidze, czyli Piast Nowa Ruda pokonał na wyjeździe Mechanika Brzezinę 4:1. Na listę strzelców wpisali się: Pedro, Oliver Zabrzeski,Bartosz Chabrowski i Mateusz Poświstajło. Piast ma na swoim koncie 53 punkty i zajmuje piąte miejsce w tabeli.