Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

3. edycja Dolnośląskiego Forum Gospodarczo-Samorządowego za nami

Maciej Sergel
3. edycja Dolnośląskiego Forum Gospodarczo-Samorządowego za nami
3. edycja Dolnośląskiego Forum Gospodarczo-Samorządowego za nami Maciej Sergel
W dniach 21-22 listopada br., w Zagórzu Śląskim, odbyło się Dolnośląskie Forum Gospodarczo-Samorządowe. Tematem przewodnim tegorocznej konferencji była szeroko pojęta współpraca biznesu i edukacji. Uczestnicy paneli dyskusyjnych zastanawiali się nad możliwościami wypracowania rozwiązań, które pomogą w rozwoju takiej współpracy.

W pierwszym panelu „Edukacja i rynek pracy – partnerstwo publiczno-prywatne” poprowadzonym przez posła Marcina Gwoździa, wzięli udział dyrektor departamentu innowacji i współpracy WSSE Invest-Park Anna Kaczmarczyk oraz wiceprezes Dolnośląskiego Parku Innowacji i Nauki Łukasz Apołenis. Rozmowy dotyczyły m.in. rozwoju klastrów edukacyjnych, klas patronackich w szkołach średnich, odczarowania szkolnictwa zawodowego w ogóle oraz kierunków technicznych na wyższych uczelniach.

Ciekawy, drugi panel o społecznych aspektach aktywności biznesu, w kontekście turnieju piłki nożnej „Sudety Cup” poprowadził prezes Wałbrzyskich Zakładów Koksowniczych „Victoria” S.A. Wojciech Maj. O samym turnieju i jego idei już pisaliśmy na naszym portalu w materiale dostępnym pod tym linkiem: https://klodzko.naszemiasto.pl/sudety-cup-2022-rozpoczelo-rozgrywki-od-meczow-w-klodzku/ar/c2-8743947

Następnie, o korzyściach z wdrożenia systemów pracy projektowej w biznesie i samorządzie mówiła w swoim wykładzie dla uczestników konferencji trener zarządzania projektami Jolanta Łabędzka-Benisz z Altkom Akademia. Prelekcja o zmieniającym się świecie i technologii, która wymusza zmianę prawa zaciekawiła wszystkich słuchaczy panelu.

Podobnie było także w czwartym panelu poprowadzony przez wiceburmistrza Szczytnej Wojciecha Zimocha, który dotyczył zmian zachodzących we współczesnym rynku pracy. W rozmowie, w której interlokutorami byli Edyta

Mielnik z Ośrodka Hodowli Zarodowej „Przerzeczyn Zdrój Sp. z o.o.” oraz wiceprezes Uzdrowisk Kłodzkich Łukasz Czech, mowa była o doświadczeniach pracodawców w związku z pracą zdalną, wprowadzanymi rozwiązaniami i systemami informatycznymi, które musiały sprostać tym wyzwaniom. Rozmawiano także o doświadczeniach pracodawców w zatrudnianiu pracowników z Ukrainy i zastanawiano się w którym kierunku idzie rynek pracy, w kierunku rynku pracodawcy czy rynku pracownika.

W drugim dniu organizatorzy zaprosili przedstawicieli nauczycieli z województwa dolnośląskiego do szerszej dyskusji związanej z tematyką współpracy biznesu i edukacji. Pedagodzy wzięli udział w prelekcji przygotowanej przez klaster edukacyjny „INVEST in EDU” przygotowany przez Wałbrzyską Specjalną Strefę Ekonomiczną oraz prelekcję przygotowaną przez kuratorium oświaty i przedstawicieli fundacji. WSSE „Invest-Park” oferuje szeroką pomoc w rozwoju szkolnictwa branżowego i technicznego, pomoc w tworzeniu klas patronackich, wsparcie projektów badawczo-rozwojowych oraz pomoc w dostosowaniu kształcenia do potrzeb przedsiębiorców.

W konferencji oprócz przedstawionych już uczestników wzięli udział przedsiębiorcy, przedstawiciele spółek i samorządowcy z całego subregionu wałbrzyskiego, w tym m.in. wójt gminy Nowa Ruda Adrianna Mierzejewska, wójt gminy Kłodzko Zbigniew Tur, wójt gminy Marcinowice Stanisław Leń, burmistrz Międzylesia Tomasz Korczak, burmistrz Barda Krzysztof Żagański, burmistrz Niemczy Jarosław Węgłowski, prezes Agencji Rozwoju Regionalnego „Agroreg” Dariusz Jagieła i wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko.

Wydarzenie zorganizowała Fundacja Rozwoju Regionu Wałbrzyskiego we współpracy z Wałbrzyską Specjalną Strefą Ekonomiczną „Invest-Park”,

Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa Oddział Terenowy we Wrocławiu i polanicką wytwórnią wody mineralnej „Staropolanka”.

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na klodzko.naszemiasto.pl Nasze Miasto