Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Brave Kids - wielki finał w Wałbrzychu

Sylwia Królikowska
Fot. Joanna Stoga
W piątek 1 lipca w Starej Kopalni – Centrum Nauki i Sztuki spotkają się dzieci z Rumunii, Indonezji, Macedonii, Brazylii, Polski, Nepalu. Uczestnicy Brave Kids zaprezentują pełen emocji spektakl, przygotowywany podczas 2-tygodniowych warsztatów artystycznych.

FINAŁOWY SPEKTAKL BRAVE KIDS
Piątek 1 lipca, godz. 19.00, Stara Kopalnia – Centrum Nauki i Sztuki w Wałbrzychu, wstęp wolny
Finałowy Spektakl powstał pod okiem dwojga instruktorów artystycznych Brave Kids: Marcina Misiury – aktora, reżysera, wykładowcy z Wrocławia i Piotra Szewczyka – tancerza, instruktora, choreografa z Wałbrzycha.
Spektakl poprzedzi prezentacja artystyczna w wykonaniu polskich dzieci z rodzin goszczących, grupy dzieci niepełnosprawnych i dzieci z grupy Zespołu Pieśni i Tańca „Wałbrzych”.
ZAPRASZAMY!

W FINAŁOWYM SPEKTAKLU BRAVE KIDS WYSTĄPIĄ:

Rumunia, Mini Art Show
Mini Art Show powstało jako alternatywna forma edukacji dla dzieci w każdym wieku z różnych środowisk. Ośrodek używa sztuki, głównie teatralnej, jako formy ekspresji, osobistego rozwoju i środka integrującego społeczność. Przyjmując strategię edukacyjną, zbudowaną na zaangażowaniu i zabawach, ośrodek rozwija umiejętności i kreatywność dzieci, wpajając w dzieciach ducha współdziałania. Ta dyscyplinująca zabawa, gdzie rygor i wolność idą razem w parze, pomaga promować takie wartości jak zaufanie i szacunek dla pracy innych oraz zachęca dzieci do wyrażania siebie.

Indonezja, Fundacja „Czerwony Nos”
Fundacja „Czerwony Nos” wspiera dzieci pochodzące z mniej uprzywilejowanych środowisk w ich edukacji i rozwoju artystycznym. U dzieci rozwijane są umiejętności wykonywania cyrkowych aktywności, na co wskazuje sama nazwa fundacji. Dzieci uczą się jak ważna jest koncentracja – choćby w żonglerce, a także pewność siebie na scenie – kiedy odgrywają role lub zachęcają innych, pracując w grupie. Bezpieczne środowisko fundacji pomaga im odkrywać świat, eksperymentować i pogłębiać wiedzę oraz wnosić swój własny pozytywny wkład w rozwój społeczności.

Macedonia, Rada Zapobiegania Przestępczości Nieletnich. Placówka dziecięca Babilon
Babilon jest placówką dla dzieci i młodzieży stworzoną w celu zapobiegania przestępczości nieletnich. Jej program koncentruje się na rozmaitych aktywnościach, które obejmują zajęcia i szkolenia w wielu obszarach, aby zagospodarować czas dzieci i uchronić je przed zagrożeniami. Mimo, iż dzieci te pochodzą z kraju sąsiadującego z pięcioma innymi państwami, dla dzieci wchodzących w skład grupy biorącej udział w Brave Kids będzie to pierwsza zagraniczna podróż i udział w międzynarodowym projekcie.

Brazylia, Więcej Ścieżek
Widok roztaczający się z faveli Cantagalo-Pavão-Pavãozinho i sąsiadującej z nią prestiżową Ipanemą i Copacabaną stanowi kontrast dla życia tutejszych mieszkańców, gdzie pomimo pięknych krajobrazów nie ma komfortowych domostw i innych przywilejów. Mais Caminhos („Więcej Ścieżek”) oferuje ambitnym dzieciom z tej społeczności uzupełniającą edukację, pozwalając im na marzenia o wielkiej przyszłości, nieograniczonej obecną sytuacją. Dzieci poznają starą tradycję Brazylii, m.in. tańce Indio, Carimbó i Forró – dziedzictwo pozostawione przez zróżnicowaną populację kraju.

Polska, Grupa Tańców i Pieśni Ludowych w Wałbrzychu
Zespół folklorystyczny z Wałbrzycha oferuje międzypokoleniowe muzyczne zajęcia, które obejmują kulturową spuściznę kraju. Zainspirowane romansami, podaniami o dawnych władcach i odwadze, literaturą pastoralną, pieśni, muzyka i tańce są retrospekcją starodawnych, historycznych, burzliwych czasów Polski. Poprzez nauczanie dzieci, młodzieży i dorosłych, grupa tworzy małą stabilną społeczność, która sprawia, że coraz więcej ludzi docenia tradycje przekazywane z pokolenia na pokolenie.

Nepal, Fundacja ROKPA
Fundacja ROKPA Nepal jest międzynarodową organizacją pomocy, która działa na rzecz rozwoju dzieci z wykluczonych środowisk. W ramach programu, samopomocowe podejście odgrywa najważniejszą rolę w edukacji, stanowiąc najefektywniejszy sposób na niesienie pomocy ludziom w potrzebie. Obchodząc w tym roku 35. rocznicę, organizacja bada ścieżki dzieci. Poprzez tradycyjne nepalskie pieśni i tańce jak i sławne choreografie z Bollywood, dzieci prezentują ewolucję poczynając od bezwładności, przechodząc w ruch.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na boguszowgorce.naszemiasto.pl Nasze Miasto