Cudu nie było. Czarni Słupsk lepsi od Zetkamy Doralu

Damian Bednarz
Osłabiona Zetkama Doral Nysa Kłodzko przegrała w Słupsku z liderem rozgrywek Grupą Sierleccy - Czarni Słupsk 67:100. Drużyna ze Słupska jest jedyną ekipą w stawce, która nie przegrała jeszcze meczu na własnym parkiecie.

Cudu nie było. Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która po raz kolejny musiała radzić sobie bez kapitana Michała Weissa i Artura Szymańskiego, nie miała szans w rywalizacji z jednym z głównych faworytów do awansu do Ekstraklasy.

Wyrównana była tak naprawdę tylko pierwsza część gry, kiedy zawodnicy Nysy mieli jeszcze siłę i starali się przeciwstawiać koszykarzom ze Słupska. To właśnie w pierwszej kwarcie Zetkama na samym jej początku objęła swoje jedyne prowadzenie w meczu (2:0). Jeszcze na początku drugiej ćwiartki na tablicy świetlnej widniał remis po 25, jednak od tego czasu to miejscowi radzili sobie zdecydowanie lepiej, z minuty na minutę powiększając swoją przewagę, która ostatecznie wyniosła 33 punkty.

Dobrze w ich szeregach radził sobie Piotr Śmiegielski, który zakończył spotkanie z dorobkiem 20 punktów, notując przy tym aż 80-procentową skuteczność rzutów. W barwach ekipy z Kłodzka już po raz kolejny dobre spotkanie rozegrał Marcin Kowalski, który rzucił 15 punktów. Dwucyfrową zdobycz zanotowali jeszcze Krzysztof Krajniewski (14 punktów) i Norbert Ziółko (11 punktów).

Wspomnień czar. Koszykarze Zetkamy Doral Nysa Kłodzko na sta...

Warto zaznaczyć, że dużą ilość minut na parkiecie otrzymali też zmiennicy: Maksym Rogalewski (8 minut), Marcin Jeziorowski (wyszedł w pierwszej "5" i zagrał blisko 10 minut), a także Mateusz Podejko (12 minut i 5 punktów), którzy z reguły aż tak dużo czasu w grze nie spędzają.

Przed Zetkamą dwa ostatnie mecze w Suzuki 1. lidze koszykarzy. W sobotę zmierzą się w Pruszkowie z walczącym o play-offy Elektrobud-Investment ZB, a w środę na własnym parkiecie zagrają z Księżakiem Łowicz. Po tych spotkaniach sezon dla ekipy z Kłodzka dobiegnie końca, a najlepsze drużyny w stawce będą walczyć o mistrzostwo ligi i awans do Ekstraklasy.

GRUPA SIERLECCY-CZARNI SŁUPSK - ZETKAMA DORAL NYSA KŁODZKO 100:67 (25:22, 25:15, 30:17, 20:13)

Skład i punkty: Kowalski 15 (1×3, Krajniewski 14 (1×3, 6 zb.), Ziółko 11 (2×3), Nowicki 9 (1×3, 8 zb.), Nowakowski 8, Dawdo 5 (1×3, 6 zb.), Podejko 5, Rogalewski, Jeziorowski