Derby w Dzierżoniowie dla Bielawianki

PG
Świdnica i Ząbkowice Śl.askie zremisowały swoje mecze

Niespodziewanym zwycięstwem Bielawianki Bielawa zakończyły się trzecioligowe derby naszego regionu. Zespół z Bielawy pokonał na wyjeździe 1:0 zajmującą wyższe miejsce w tabeli, Lechię Dzierżoniów. Mecz zaczął się od przewagi gospodarzy, ale po 30 minutach do głosu doszli goście i w 39. min. Kamil Niedźwiedzki uderzeniem w długi róg dał Bielawiance prowadzenie. Wynik nie uległ już zmianie, pomimo że po przerwie Lechia przeważnie gościła na połowie boiska rywali. Pozostałe drużyny trzeciej ligi z naszego regionu zremisowały swoje pojedynki. Polonia Świdnica uzyskała bardzo dobry wynik, remisując na wyjeździe 0:0 ze zdecydowanym liderem tabeli, MKS-em Oława. Narzekać nie mogą także w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł zremisował 1:1 wyjazdowe spotkanie z Motobi Bystrzyca Kąty Wrocławskie. Goście uzyskali prowadzenie w 70. min, po golu Krzysztofa Michalskiego, a Motobi udało się wyrównać dopiero w 86. min.