Dogrywka w Gdyni i porażka Asseco Prokomu

Piotr Wiśniewski
Zgromadzeni w gdyńskiej hali kibice byli świadkami prawdziwego koszykarskiego dreszczowca. Do wyłonienia zwycięzcy w piątym meczu potrzebna była dogrywka. W niej lepsi okazali się zawodnicy Turowa Zgorzelec. Gdynianie przegrali 79:84 i znaleźli się w niezłych tarapatach, gdyż to zgorzelczanie objęli prowadzenie w rywalizacji 3:2. Szósty mecz finału odbędzie się w najbliższy piątek o godzinie 18.00.

Asseco Prokom Gdynia - PGE Turów Zgorzelec 79:84 (17:18, 19:13, 16:23, 12:10, d. 15:20)

Asseco Prokom: Qyntel Woods 18, Daniel Ewing 15, Adam Hrycaniuk 13, Krzysztof Szubarga 10, Ronnie Burrell 7, Ratko Varda 6, Piotr Szczotka 4, Courtney Eldridge 3, Tommy Adams 3, Adam Łapeta 0.

PGE Turów:
David Jackson 18, Torey Thomas 17, Konrad Wysocki 11, Michał Gabiński 11, Robert Tomaszek 11, Daniel Kickert 10, Bartosz Bochno 3, Michael Kuebler 2, Ivan Zigeranović 1.

77:80. Do końca dogrywki 10,5 sekundy.

Na 16 sekund przed końcem dogrywki "trójką" popisuje się Ewing. 77:79 i o czas prosi trener gości, Jacek Winnicki.

Wysocki wykorzystuje jeden wolny. 74:79.

Faul przy próbie rzutu za trzy punkty faulowany był Daniel Ewing. Kapitan Asseco wykorzystuje dwie próby. 74:78.

W ważnym momencie Wysocki trafia dwa wolne. 72:78. Do końca meczu 32 sekundy.

Z boiska schodzi Thomas, który popełnił piaty faul.

W niewiarygodny sposób trafia Gabiński. 71:76. 56 sekund do końca dogrywki.

Ponownie Kickert. 71:74.

Daniel Kickert po podaniu Thomasa. 69:72. Do końca dogrywki dwie minuty.

Festiwal trójek w dogrywce. Znów zza linii 6,75 punkty zdobywa Thomas. 69:70.

Równo z syrena za trzy trafił Thomas. Trójkowa odpowiedź Woodsa. 69:67.

Ewing otwiera dogrywkę. 66:64.

IV kwarta 64:64

Ależ emocje w końcówce meczu. Żaden z zespołów nie zdołał rozstrzygnąć losów meczu na swoją korzyść. Do wyłonienia zwycięzcy potrzebna będzie dogrywka.

Z czystej pozycji nie trafił Burrell. 64:64.

Taki wynik utrzymuje się również na nieco ponad minutę przed końcem meczu.

Ale po chwili jest już remis. 64:64.

Wrzawa na trybunach po akcji Hrycaniuka. 64:61.

Do końca meczu trzy minuty. 62:61 dla gdynian.

Po punktach Ewinga Asseco Prokom prowadzi 62:59.

Punkty Thomasa i na prowadzeniu Turów. 58:59.

Ewing przywraca prowadzenie Asseco. 58:57.

Szczotka doprowadza do remisu po 56.

Aż w końcu punkty zdobywa Hrycaniuk, który skutecznie wykonał dwa rzuty wolne. 54:56.

Za nami już ponad dwie i pół minuty gry w tej kwarcie, a mistrzowie Polski wciąż bez punktów.

Na początku czwartej kwarty Turów prowadzi 56:52.

III kwarta 52:54

Trójka Jacksona. 52:54.

Gabiński zmniejsza prowadzenie gdynian do tylko jeden punktu. 50:49, a po akcji Jacksona to goście prowadzą 51:50.

Dwa wolne Davida Jacksona. 50:45.

Z dystansu celnie przymierzył Ronnie Burrell. 49:43.

Okres nieskutecznej gry obu zespołów przerywa Jackson. 46:43.

W 25. minucie Asseco Prokom prowadzi 46:41.

Na linii rzutów wolnych nie myli się Adam Hrycaniuk. 46:41.

Dwa punkty zdobywa Torey Thomas. 44:41. Do końca trzeciej kwarty nieco ponad sześć minut.

Trójka Thomasa. 41:35. Tym samym odpowiedział Woods. 44:35. Do końca trzeciej kwarty niespełna siedem minut i 40 sekund.

Za trzy Krzysztof Szubarga. 41:31.

Hrycaniuk w efektowny sposób kończy akcję swojego zespołu. 38:31.

II kwarta 36:31

Oba zespoły przekraczają limit fauli. Hrycaniuk jeden na dwa wolne. 36:31.

Za trzy Wysocki. 35:31. 47 sekund do końca drugiej kwarty.

Thomas zdobywa swoje pierwsze punkty w tym meczu z linii rzutów wolnych. 35:28.

"Trójka" Krzysztofa Szubargi. 33:26. Do końca drugiej kwarty niecałe dwie minuty.

Przerwa w grze. Na parkiecie leży bowiem Ivan Zigeranović. 30:26.

Po solowej akcji Krzysztof Szubarga nie trafia do kosza. 28:26.

Akcja dwa plus jeden Ratko Vardy. 28:25. Do końca drugiej kwarty cztery minuty i 48 sekund.

Za trzy celnie przymierzył Bartosz Bochno. 23:25.

Pierwsze punkty w meczu zdobywa Kuebler. 23:22.

Skuteczne wejście pod kosz Courtney'a Eldridge'a. 23:20 na niespełna osiem minut przed końcem drugiej kwarty.

Do remisu doprowadza Tomaszek. 20:20.

Trójka Tommy Adamsa. 20:18.

I kwarta 17:18

Burrell równo z końcową syreną zdobywa dwa punkty. 17:18.

Gracze Asseco Prokomu trzykrotnie ponawiali akcję, ale nie trafili do kosza. 15:18.

Ponownie w roli głównej Gabiński. Turów prowadzi 18:13 na dwie minuty przed końcem pierwszej kwarty.

Za trzy Michał Gabiński. 11:16.

Ładna asysta Szubargi do Woodsa i punkty tego drugiego. 11:13. Do końca pierwszej kwarty nieco ponad trzy minuty.

Szubarga zmniejsza prowadzenie Turowa do dwóch punktów. 9:11.

Kicekert trafia spod kosza. 4:11. Cztery i pół minuty gry za nami.

Po trzypunktowej akcji Wysockiego goście prowadzą 9:2.

Udana akcja Daniela Kickerta. 2:6.

Do remisu doprowadza Qyntel Woods. 2:2. Za nami dwie minuty meczu.

Pierwsze punkty w meczu zdobywa David Jackson. 0:2.