Doral Nysa Kłodzko znów wygrywa

Adrian Śledź
Doral Nysa Kłodzko znów wygrywa na własnym parkiecie. Koszykarze w kłodzkiej hali OSiRu nie przegrali żadnego meczu. Doral podejmował u siebie drużynę Jamalexu Polonii Leszno. Kłodzcy zawodnicy rozpoczynali mecz na fotelu lidera rozgrywek. W sobotnim meczu wygrali 84:72

Doral Nysa Kłodzko znów wygrywa na własnym parkiecie. Koszykarze w kłodzkiej hali OSiRu nie przegrali żadnego meczu. Doral podejmował u siebie drużynę Jamalexu Polonii Leszno. Zawodnicy z Leszna zajmują miejsce poza pierwszą piątką, promowaną do walki o awans do I ligi. Kłodzcy zawodnicy rozpoczynali mecz na fotelu lidera rozgrywek. W sobotnim meczu wygrali 84:72

Goście z Leszna sprawili zawodnikom z Kłodzka w dwóch pierwszych kwartach dużą niespodziankę. Mecz miał być względnie łatwą wygraną. Natomiast to koszykarze Polonii stwarzali sobie więcej okazji na zdobycie punktów. Zawodnicy Doralu Nysy Kłodzko nie mogli wyjść na prowadzenie. Goniąc przeciwnika starali się zmniejszać jego przewagę. W najgorszych chwilach ta wynosiła nawet 10 pkt.

Koszykarze Doralu Nysy Kłodzko zupełnie z innej strony pokazali się w drugiej odsłonie meczu. Trener Marcin Radomski w znakomity sposób wykorzystał przerwę na rozmowę z zawodnikami. Na parkiet wróciła inna drużyna. Atakująca, częściej odbierająca piłkę. Odzwierciedleniem zmian na boisku był wynik. Gospodarze trzecią kwartę zakończyli 6 pkt. przewagą nad drużyną gości.

Czwarta kwarta to co raz większe zaznaczanie przewagi Doralu Nysy Kłodzko nad przeciwnikiem. Koszykarze z Kłodzka zdobywali kolejne punkty oddalając się od Polonii. Czwarta kwarta to również wiele fauli. Miały one swoje odbicie w wykonywanych rzutach wolnych. Zawodnicy Jamalexu nieprzepisowo zatrzymywali koszykarzy Doralu, którzy zamieniali rzuty osobiste na punkty.

Najwięcej punktów dla Doralu Nysy Kłodzko zdobył Szymon Kucia (28pkt.). Zaraz za nim uplasowali się Marcin Kowalski (15pkt.), Rafał Wojciechowski (13pkt.) i Michał Lipiński (13pkt). W drużynie gości najskuteczniejszym zawodnikiem był Jędrzej Jankowiak (20pkt.), zawodnik oddał również najwięcej celnych rzutów za 3pkt w całym meczu (3x3).

Następny mecz w kłodzkiej hali OSiRu zawodnicy Doralu Nysy Kłodzko zagrają 28.01 o godzinie 20:00. Przeciwnikiem drużyny będzie Górnik Wałbrzych. W derbach byłego województwa wałbrzyskiego rozstrzygnie się walka o pierwsze miejsce w tabeli.