Doral przegrał z Katowicami. Koszykarze z Kłodzka walczyli jednak dzielnie

PG
Drugoligowiec z Kłodzka przegrał kolejny mecz.

Koszykarze drugoligowego Dorala Zetkamy Nysy Kłodzko nie dali rady mocnej ekipie AZS AWF Katowice. Podopieczni trenera, Tomasza Włodowskiego ulegli u siebie zespołowi z Górnego Śląska 73:81 (17:17, 16:17, 17:19, 23:28). Pojedynek był jednak bardzo wyrównany. Doral pomimo braku w składzie chorego Bartłomieja Józefowicza po pierwszej kwarcie remisował z akademikami 17:17. Druga kwarta zakończyła się minimalnym, bo zaledwie jednopunktowym prowadzeniem gości. Najgorsze było jednak to, że pod koniec drugiej odsłony kontuzji kolana doznał Marcin Sterenga. Drużyna z Kłodzka bez swojego najlepszego zawodnika próbowała jeszcze „ratować wynik”. Nie udało się. Pomimo, że w czwartej kwarcie Doral Zetkama Nysa kilka razy wychodził na prowadzenie, to ostatecznie komplet punktów pojechał do Katowic.

Doral Zetkama Nysa Kłodzko -AZS AWF Katowice 73:81 (17:17, 16:17, 17:19, 23:28)
Doral Zetkama Nysa : Wiess 19 (1x3), Sterenga 14, Lipiński 11, Radwański 11 (1x3), Kruk 7, Cieśla 5 (1), Gadomski 4, Ulrich 2, Zubik 0.
AZS AWF: Mariusz Dziemba 19 (3x3), Milewski 18 (1x3), Tokarski 16 (4x3), Nowak 13, M. Dziemba 6 (1), Jurczyński 5, Ecka 4, Kurdubski 0.