Drużyny III ligi z naszego terenu, czyli Polonia Lechia i Bielawianka zakończyły sezon

Paweł Gołębiowski
Drużyny III ligi z naszego terenu zakończyły już sezon 2013/2014. W ostatniej kolejce dobrze wypadły zespoły Bielawianki Bielawa i Lechii Dzierżoniów. Lechia wygrała na wyjeździe 3:1 z Piastem Karnin (Gorzów Wielkopolski), a Bielawianka także w Gorzowie Wielkopolskim zremisowała 1:1 z tamtejszym Stilonem. Przegrała tylko polonia Świdnica, która uległa w Prochowicach 1:3 zespołowi Prochowiczanki

Drużyny III ligi z naszego terenu zakończyły już sezon 2013/2014. W ostatniej kolejce dobrze wypadły zespoły Bielawianki Bielawa i Lechii Dzierżoniów. Lechia wygrała na wyjeździe 3:1 z Piastem Karnin (Gorzów Wielkopolski), a Bielawianka także w Gorzowie Wielkopolskim zremisowała 1:1 z tamtejszym Stilonem. Dla piłkarzy z Bielawy taki wynik, dający jeden punkt, może okazać się bardzo ważnym i szczęśliwym. Okazuje się bowiem, że Wydział Gier DZPN Wrocław zweryfikował spotkanie Bielawianki z 32 kolejki z Promieniem Żary. W zespole z Żar wystąpił nieuprawniony zawodnik i drużynie z Bielawy przyznano zwycięstwo walkowerem. To przesuwa nasz zespół w tabeli na miejsca mogące dać utrzymanie w III lidze.
Bielawianka do przerwy przegrywała ze Stilonem 0:1 po golu w 10. minucie Patryka Nowaczewskiego. W 73. minucie gola na 1:1 strzelił jednak Tomasz Zieliński i gospodarze pomimo starań nie zdążyli już odpowiedzieć trafieniem. O III -ligowy byt nie musiała przed ostatnią kolejka obawiać się Lechia Dzierżoniów. Pokonała jednak Piasta Karnin w dobrym stylu. Do przerwy remisowała na wyjeździe 0:0, ale po zmianie stron bramki dla Lechii strzelili: Paweł Ochota (50 min), Damian Niedojad (51 min) i Łukasz Maciejewski (62. min). Gospodarze strzelili tylko jednego gola. W 61. min. Michał Świercz.
Porażka zakończyli natomiast sezon piłkarze Polonii Świdnica. Świdniczanie przegrali na wyjeździe 1:3 z Prochowiczanką Prochowice. Bramkę dla Polonii strzelił w 45. min. Gracjan Klimczak.