Duszniki-Zdój. Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany ustanowili nowy rekord Guinnessa w długości singlowego meczu badmintonowego

Damian Bednarz
Projekt Ziemia Kłodzka
Udało się! Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany z Dusznik-Zdroju ustanowili nowy rekord Guinnessa w długości singlowego meczu badmintonowego. Ostatecznie ich czas to 27 godzin, minuta i 26 sekund. Po spełnieniu wszystkich formalności rekord ten wpisany zostanie do Księgi Rekordów Guinnessa.

PODSUMOWANIE FILMOWE WYDARZENIA

ZOBACZ ZDJĘCIA Z WYDARZENIA:

AKTUALIZACJA 21.11 godz. 15.30

Udało się! Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany ustanowili nowy rekord Guinnessa. Ich czas to 27 godzin, minuta i 26 sekund. Ostatnie zmagania zawodników śledziło wielu mieszkańców Dusznik-Zdroju, którzy przez cały weekend śledzili poczynania dwóch badmintonistów. Po ostatnim punkcie sportowcy wpadli sobie w ramiona, a następnie utonęli w uściskach rodziny i znajomych.

Bicie rekordu ma także wymiar charytatywny. W grupie facebookowej Badmintoniści z Dusznik już trwają licytacje, z których dochód przeznaczony będzie na leczenie 5-letniego Dawida Drapacza. Skomplikowana wada serca pod postacią tetralogi Fallota z hipoplazją tętnic płucnych, duża niedomykalność zastawki trójdzielnej, tendencje do zwężeń naczyń tętnic płucnych - to tylko kilka z licznych problemów Dawida. Jedyną szansą dla chłopca jest leczenie w USA. Koszt operacji to jednak ponad 5 milionów złotych.

AKTUALIZACJA 21.11 GODZ. 8.30

Za zawodnikami już ponad 20 godzin gry. Noc upłynęła pod znakiem imprez towarzyszących, m.in. turnieju darta i koszykówki 3x3. Bijący rekord nie mieli poważniejszych problemów z rywalizacją.

AKTUALIZACJA 21.00

Grzegorz Pytlowany i Tomasz Gorzkowski są po pierwszej dłuższej regulaminowej przerwie. W jej trakcie oddali się w ręce fizjoterapeutów. Za zawodnikami już dziewięć godzin gry, jak mówią, nie odczuwają jeszcze trudów rywalizacji. Wynik w setach to 32:32.

AKTUALIZACJA 17.30

Tomasz Gorzkowski i Grzegorz Pytlowany nie skorzystali jeszcze z ani jednej przysługującej im regulaminowej przerwy. Zgodnie z wytycznymi Guinnessa, na każdą godzinę meczu, przysługuje pięć minut przerwy. W tej chwili skumulowany czas ich odpoczynku to 25 minut.

Na hali wystąpili już piłkarze Pogoni Duszniki-Zdrój i Hejszowiny Radków, którzy rozegrali mecze pokazowe, a obecnie trwa trening tenisa, który prowadzi Tenis Centrum As z Polanicy-Zdroju.